Rusya Bayrağı

Rusya

Nijniy Novgorod Devlet Tıp Akademisi

Genel Bilgiler

Tıp alanı, pek çok öğrenci tarafından tarihsel prestiji ve modern teknolojinin getirileri sayesinde genişleyen imkanları dolayısıyla tercih edilen bir alandır. Ülkemizde kazanması zor olan bu alana yönelmek isteyen sayısız öğrenci yurtdışında alınacak bir eğitimi tercih etmektedir.

 Yurtdışında alınacak bir Tıp eğitiminin ilk tercihlerinden birisi elbette sunduğu sınavsız eğitim seçeneğiyle ve öğrencilere sağladığı geniş imkanlari ile Rusya’dır. Tıp konusunda öncü bir ülke olan Rusya’da alınabilecek en iyi Tıp eğitimini veren üniversitelerin başında da Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi gelmektedir. 1920 yılında kurulan ve 800 üzerinde öğretim elemanını, 7 fakülte üyesini, 80 bölümü, 108 profesörü, 201 doçenti ve 1000’e yakın öğretim kadrosu üyesini bünyesinde barındıran üniversite toplamda 3000 aktif öğrencisiyle sadece tıbbi ve bilimsel araştırma faaliyetlerinin merkezi değil aynı zamanda Rusya’nın en önemli eğitim ve kültür merkezlerinden birisidir. İleri klinik uygulamalara, yüksek düzeyde araştırma faaliyetlerine sahip olan kurum öğrencilerinin yüksek donanımla mezuniyetini sağlamaktadır.

Kurumun Dünya Sağlık Örgütü tarafından tescillenen üstün tıbbi başarıları prestijini göstermektedir. 8 adet binadan oluşan kurumda 8 – 12 kişilik sınıflarda hasta gözlemine dayalı ileri teknoloji donanımlı kliniklerde pratik bir eğitim yürütülmektedir.

Eğitim kalitesinde sürekliliği amaçlayan ve modern sağlık bilimini geliştirme konusunda çeşitli eğitim programları sunan üniversite yüksek düzeyde profesyonel, bireysel, bilimsel ve pratik faaliyetin öne çıktığı bir kurumdur. Yüksek eğitim standartları dolayısıyla son derece parlak bir üne sahip olan Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi öğrencileri bilimsel ve araştırma faaliyetleri için önde gelen ilaç şirketlerinden hibe alabilmekte ve her yıl profesyonel yarışmalara, uluslararası seminerlere, akademik değişim programlarına katılabilmekte ve uluslararası gelişmeleri takip edebilmektedir.

Okul ününü dünyaca duyurmuş bilimsel merkezlerin yanı sıra Avrupa ve ABD’nin en prestijli üniversiteleriyle de işbirliği yapmaktadır. Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi Rus ve yabancı uzmanların ileri başarılarınnı kullanarak Avrupa Birliği eğitim sistemine uyumluluğun sürekliliğine özel bir önem vermekte, öğrencilerin tıbbi ve pratik becerilerini arttırmak amacıyla ve hasta tanı-tedavi temelleriyle birlikte yardımcı monitör simülatörleri ve eğitim materyalleriyle donatılmış merkezi bir taban üzerinden çalışmalar sunmaktadır.

Teorik ve klinik araştırma faaliyetlerinin yapıldığı üniversitede binaya son derece yakın yurtlar da öğrencilerin hizmetine açıktır. Sürekli iyileşmeye ve gelişmeye dayalı eğitim üsleriyle, yeni tıbbi teknolojilerin tedavi yöntemlerinin uygulandığı uygulamalı eğitimin sürdürüldüğü sağlık kurumları, bilimsel toplulukları, öğrenci kulüpleri ve eğlence tesisleriyle öğrencilere üstün kalitede bir eğitim ile kişiliğini geliştirme fırsatı sunar. 2-3 kişilik odalardan oluşan üniversitenin gayet lüks yurtları yüksek hızlı internete sahiptir ve her odanın kendine ait duş, lavabo ve mutfağı mevcuttur.

Yurtdışında Tıp eğitimi almak, yurtdışı üniversiteleri hakkında detaylı bilgi edinmek ve yurtdışı eğitimi konusunda aklınıza takılabilecek her türlü sorunun cevabını en doğru şekilde alabilmek için İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA