Ukrayna Bayrağı

Ukrayna

Odessa Pedagoji Üniversitesi

Genel Bilgiler

Psikolojik gelişimde çocukluk döneminin etkililiğinin fark edildiği 20. yüzyılın başlarından bu yana hızla önem kazanmakta olan pedagoji alanı, çocuk psikolojisi ve eğitimi alanında ideal bir eğitim almak isteyen öğrencilerin ilgisini sık sık çekmekte olan bir alandır. Ancak ülkemizde ne yazık ki kendisini fazla geliştirme fırsatı bulamayan bu alanda eğitim almak isteyen öğrencilerin çoğu yurtdışını tercih etmektedirler.

İyi bir pedagoji eğitiminin alınabileceği ülkelerin başında Ukrayna gelmektedir. Jung’un öğrencilerinden Sabina Spielrein’ın çocuk psikolojisi üzerine çalışmalar yürüttüğü Sovyetler Birliği’nin bir parçası olan Ukrayna, bu alanda sahip olduğu geleneksellikten dolayı pedagoji alanında köklü bir eğitim veren üniversiteleri bünyesinde barındıran bir ülke olma konumuna erişmiştir. Bağımsızlığının getirdiği modernizasyonla eğitim sistemini yeniden düzenleyen ülke hem eğitimciler hem de öğrenciler arasında gözde haline gelmiştir.

1805 yılından bu yana eğitim faaliyetlerini sürdüren bir kurum olan Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi, eğitimlerini sadece pedagoji alanında değil aynı zamanda fizik, matematik, öğretmenlik, psikoloji gibi alanlarda da öğrenci yetiştirmektedir. Son yılların başarılı eğitim kurumlarından birisi olan üniversite, yurtdışında pedagoji eğitimi konusunda oldukça caziptir. Üniversiteden mezun olan öğrenciler ise kariyerlerinde önemli noktalara gelmişlerdir ve hemen hemen her zaman istedikleri konumlara ulaşmışlardır demek yanlış olmayacaktır.

Hem eğitimi hem de sosyal aktiviteleriyle göz dolduran Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi dahilinde 2 adet spor salonu, 1 kütüphane, 1 yayım merkezi, 1 elektronik kütüphane, 1 spor kampı ve 8 adet eğitim binası bulunmaktadır. Öğrencilerin rahat rahat konaklayabilmesi ve sıcak bir ortamda eğitim alabilmeleri için cömert yurt imkanları sunan üniversite eğitim almak için kendisini seçen öğrencilere farkını hissettirmektedir. Kaliteli eğitimle beraber geniş imkanlar da sunan üniversite sağladığı avantajlarla adından sıkça söz ettirmektedir.

Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi’ne kayıt yaptırmak için puan, sınav şartı veya üniversiteye giriş şartı aranmamaktadır. Bu sayede iyi bir üniversite eğitimini uygun bir fiyat karşılığında almak isteyen herkes bu kurumda eğitim alma şansına erişmektedir. Hayallerinizin bölümü olabilecek pedagoji dahilinde etkili bir eğitim almanızı sağlayacak Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi sadece lise diplomanızla kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilen bir kurumdur. Öğrencilerin kendi ülkelerinde karşı karşıya kaldığı sınav şartını ortadan kaldıran üniversite diploma notuna veya hangi bölümden mezun olduğuna bakmadan öğrenci kabul eden toleranslı bir eğitim kurumudur.

Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi’nden mezun olan üniversiteler aynı zamanda yabancı dil avantajına da kavuşmaktadırlar çünkü Odessa’daki üniversite Rusça ve İngilizce dillerinde hizmet sunarak öğrencilerine eğitimleri boyunca iki dil birden öğretmektedir. Sosyal alanlarda, bilimsel alanlarda ve pedagoji alanında öğrencilerini kusursuz bir şekilde yetiştiren Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi, yurtdışında ideal bir eğitim almak isteyen öğrencilerin ilk tercihlerinden biri olmalıdır.

Yurtdışında pedagoji eğitimi almak ve kayıt yaptırmak için İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek, eğitim danışmanlarımızla yüz yüze görüşebilirsiniz.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA