Azerbaycan Bayrağı

Azerbaycan

Odlar Yurdu Üniversitesi

Genel Bilgiler

Odlar Yurdu Üniversitesi 

Azerbaycan‘ın Bakü şehrinde 1995 yılında kurulmuş olan Odlar Yurdu Üniversitesi, çağdaş mimariye sahip eğitim binası, teknolojik ekipmanları ve modern çağın gereksinimlerini yerine getiren donanımlarıyla üst düzey eğitim programları uygulayarak  dünya çapında saygı duyulan bir üniversite haline gelmiştir.  Eğitim yelpazesinde birçok farklı lisans ve lisansüstü programları bulunan Odlar Yurdu Üniversitesi, “sınavsız” yüksek lisans geçişi sistemiyle de farklı bir eğitim modeline sahiptir. 200 profesörün yer aldığı eğitim kadrosuyla bilimsel araştırmaya verdiği önemi gösteren Azerbaycan Odlar Yurdu, 2250 öğrencisine uluslararası standartları karşılayan eğitim seçenekleri sunmaktadır. Eğitim dili Azerbaycan Türkçesi ve İngilizce'dir.

Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi eğitimine olduğu kadar bilimsel araştırmayı desteklemek, sosyokültürel alanda faaliyetlerde bulunmak ve spor dallarında başarılar kazanmak için de tüm öğrencilerine büyük destek sağlamaktadır. Bilim Kulübü, Gençlik Kulübü, Spor Kulübü ve Münazara Topluluğu gibi öğrenci gruplarına tam destek veren üniversite, bilimsel araştırma ve teknik eğitim dalları dışında da öğrencilerinin kendini geliştirmesine destek vermektedir. 

Odlar Yurdu Üniversitesi'ne Dair
-Üniversite, lisans ve yüksek lisans için İsviçre'deki OYU ve Swiss Montro Business School'dan ikili diploma alma imkanı sunmaktadır.
-Tüm uzmanlıklar için teknik ve metodolojik destek sağlamaktadır.
-Öğretim kadrosu uluslararası arenada kendini ispatlamış akademisyenlerden oluşmaktadır.
-Zengin bir kütüphaneye sahiptir.
-Odlar Yurdu, öğrencilerin öğrenim ücretlerini taksitle ödeyebilmelerine imkan tanımaktadır.
-Başarılı öğrencilerine burs vermektedir.
-Üniversitenin bilimsel dergisi, Rektörlük Yüksek Onay Komisyonu tarafından tanınmaktadır.
-Giriş sınavlarında yüksek sonuçlar gösteren öğrenciler için %10'dan %100'e varan indirimler uygulanmaktadır.
-Uluslararası Üniversiteler Birliği üyesidir.
-Türkiye Cumhuriyeti YÖK tarafından tanınmaktadır. Buna göre, üniversitenin tüm lisans, yüksek lisans ve doktora mezunlarının diplomaları diğer ülkelerle birlikte Türkiye Cumhuriyeti'nde de tanınmaktadır.
-Üniversite TEMPUS katılımcısıdır.
-Odlar Yurdu; Uluslararası Tıp Eğitimi ve Araştırmasını Geliştirme Vakfı, Amerika Birleşik Devletleri Tıp Eğitimi Organizasyonu tarafından tanınmaktadır.

Azerbaycan Eğitim Bakanlığı tarafından akredite edilen ilk özel üniversite olan Odlar Yurdu Üniversitesi, Azerbaycan toplumunda ve dünyada rekabet edebilecek, milli ve manevi değerlerine bağlı, yüksek eğitimli ve yetenekli profesyoneller ve liderler yetiştirmeyi ana hedef olarak görmektedir. 

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA