İLK
1000
İtalya Bayrağı

İtalya

Politecnico di Milano

Genel Bilgiler

Milano Politeknik Üniversitesi, İtalyanca adıyla Politecnico di Milano,  İtalya'nın en büyük teknik üniversitesidir. 42.000 öğrenciye ev sahipliği yapan okul, lisans,  yüksek lisans ve doktora derecelerinde eğitim sunmaktadır. Milano Politeknik Üniversitesi (POLIMI), mühendis, mimar ve endüstriyel tasarımcılar yetiştiren bir bilim-teknoloji üniversitesidir. Üniversite, öğretim ve araştırma faaliyetlerinde kalite ve inovasyona odaklanmış, deneysel araştırma ve teknoloji transferi yoluyla iş ve üretim dünyası ile verimli bir ilişki geliştirmiştir.

Araştırma Faaliyetleri
Araştırma faaliyetleri her zaman pedagojiyle ilişkilendirilmiştir. Bu bağlılık, Politecnico Milano'nun uluslararası arenada yüksek kaliteli sonuçlar elde etmesine izin vermiş, aynı zamanda üniversitenin iş dünyasına katılımını artırmıştır. Araştırma faaliyetleri, endüstriyle yapılan işbirliği ve ittifaklarla el ele ilerlemektedir. Üniversite, QS Dünya Üniversite Sıralamaları'na göre 2019'da dünyanın en iyi 16. teknik üniversitesi olarak seçilmiştir.

Çalışacağı dünyayı bilmek, öğrencilerin eğitiminde hayati önem taşır. POLIMI’de sanayi dünyasının ve kamu idaresinin ihtiyaçlarına atıfta bulunarak, yeni yollar izlemek ve sürekli ve hızlı inovasyon ihtiyacını göz önüne almak suretiyle araştırmalar kolaylaştırılmaktadır. Birçok durumda Fondazione Politecnico ve Politecnico'nun ait olduğu konsorsiyumlar tarafından desteklenen endüstriyle ittifak, üniversitenin faaliyet gösterdiği bölgelerdeki iş olanaklarını takip etmesine izin verir.

Uluslararası İşbirlikleri
Okul, en nitelikli Avrupa üniversiteleriyle işbirliği yapan çeşitli araştırma, saha ve eğitim projelerinde yer almakta olup etki alanı Kuzey Amerika'dan Güneydoğu Asya'ya ve Doğu Avrupa'ya yayılmaktadır. Günümüzde, uluslararası nitelik kazanma ihtiyacıyla birlikte Politecnico Milano, Avrupa ve dünyanın önde gelen teknik üniversiteler ağına katılmakta ve pek çoğu İngilizce yapılan birçok ders sunmaktadır 

Milano Politeknik Üniversitesi'nin iki tanesi Milano'da, beş tanesi de Lombardiya ve Emilia-Romagna bölgelerinde olmak üzere toplam yedi kampüsü bulunmaktadır. 

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA