Polonya Bayrağı

Polonya

Poznan Ekonomi Üniversitesi

Genel Bilgiler

Poznań Ekonomi ve İşletme Üniversitesi, Polonya'nın en eski, en prestijli ekonomi okullarından biridir. 1926'dan beri yüksek öğrenim çalışmalarını sürekli geliştiren, yüksek kalitede bilimsel çalışmalar gerçekleştiren ve araştırma altyapısını devamlı geliştiren bir okuldur. Üniversite bünyesinde ekonomi alanında çok sayıda uzman raporu hazırlanmakta, yenilikçi projeler uygulanmaktadır. Uzun yıllara dayanan kaliteli eğitim geleneği, öğrencilerin ve mezunların dinamik bir işgücü piyasasının zorluklarıyla başarılı bir şekilde yüzleşmelerine olanak tanır.

Üniversitedeki araştırma ve eğitim yöntemlerinin yeniliği, öğrencilerin ve çalışanların çeşitli sıralamalarda gösterdikleri başarılarla teyit edilmiştir. Diğer ülkelerle işbirliğinin geliştirilmesi ve geniş bir yelpazede tanımlanmış ticari uygulamalar ile en yüksek eğitim kalitesini bir araya getirmek, üniversitenin ana hedeflerinden biridir.

Üniversite Bilgisi
Üniversitede 5 fakülte, 14 anabilim dalı ve 60’tan fazla uzmanlık alanı bulunmaktadır. 53’ü profesör, 76’sı doçent olmak üzere 519 araştırmacı üniversitede görev yapmaktadır. Ayrıca, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde toplam 11.000’i aşkın öğrenci Poznan Ekonomi ve İşletme Üniversitesi’nde eğitim görmektedir.

Üniversite Kütüphanesi
Poznan Ekonomi ve İşletme Üniversitesi (PUEB) Ana Kütüphanesi, 1926 yılında kurulmuştur. Bugün, 90 yılı aşkın bir süre sonra, kuzeybatı Polonya'nın en büyük araştırma kütüphanesi haline gelmiştir. Kütüphane, Poznań Ekonomi ve İşletme Üniversitesi'nde eğitim almayı ve araştırmayı desteklemektedir. Kütüphanenin faaliyetleri esas olarak Poznań Ekonomi ve İşletme Üniversitesi personeli ve öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanır.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA