Polonya Bayrağı

Polonya

Poznan Teknoloji Üniversitesi

Genel Bilgiler

Poznan Teknoloji Üniversitesi, Polonya'nın Poznan kentinde bulunan bir üniversitedir. Poznan Teknoloji Üniversitesi, Polonya'daki en iyi teknik üniversitelerden biri olarak bilinir. Üniversite, 1955 yılında kurulmuştur ve ilk rektörü Roman Kozak'tır.

Üniversite Bilgisi
Günümüzde, Poznan Teknik Üniversitesi, öğrencilere 27 çalışma alanı sunan 10 fakültede eğitim veren saygın bir kurumdur. Birinci ve ikinci aşamalardaki öğrenciler, doktora öğrencileri ve lisansüstü programlara katılanlar dahil olmak üzere 20.000’den fazla öğrenci burada eğitim görmektedir. Üniversite bünyesinde 1.200 öğretim üyesi ve görevlisi çalışmaktadır. PTÜ, en iyi teknik okulları bir araya getiren Avrupa çapındaki organizasyon olan CESAER (İleri Mühendislik Eğitim ve Araştırma Avrupa Okulları Konferansı) üyeliğine kabul edilen ilk yüksek Polonya eğitim kurumudur. Aynı zamanda SEFI (Societe Europeenne pour la Formation des Ingenieurs), EUA (Avrupa Üniversiteler Birliği), ADUEM (Demokrasi İçin Üniversiteler İttifakı) ve IAU (Uluslararası Üniversiteler Birliği) üyesidir.

PTÜ’de eğitim; modern, zengin ve özellikle işverenlerin gerekliliklerini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Üniversite, 27 çalışma alanında 100'den fazla uzmanlık sunmaktadır. Öğrenciler yüksek eğitim standartları, iyi eğitilmiş ve deneyimli akademik kadrolarıyla PTÜ’yü giderek daha çok tercih etmektedir. Üniversite, bilim çevrelerinde ve öğrenci organizasyonları kapsamında uluslararası yarışmalara ve müsabakalara katılıp başarılı olan öğrencileriyle gurur duymaktadır.

Üniversitenin Misyonu
Üniversitenin misyonu, yükseköğrenimin her aşamasında bulunan öğrencilere ve yaşam boyu eğitim alan öğrencilere bilimsel eğitim vermek, üniversitenin işbirliği içinde bulunduğu işverenler ve toplumun geneliyle yakın temas halinde bilimsel çalışmalar yürütmektir. PTÜ’yü dünyanın önde gelen teknik üniversitelerinden birine dönüştürmek, Avrupa'da tanınıp takdir edilen, dünyadaki eğitim kurumlarının aranan ortağı, yüksek kalitede eğitim veren ve dünya çapında bilimsel çalışma ve araştırma sunabilen bir üniversite haline getirmek vizyonuyla faaliyet göstermektedir.
 

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA