Polonya Bayrağı

Polonya

Poznan Tıp Üniversitesi

Genel Bilgiler

1919 yılında kurulan Poznan Tıp Üniversitesi (PUMS) Polonya’daki en iyi ve en büyük Tıp üniversitelerinden biridir. 90 yıla varan akademik tecrübe ve sahip olduğu potansiyel ile hızla kendi yolunda ilerlemekte ve diğer tıp üniversitelerine de çoğu alanda liderlik etmektedir. Okulun 9200 öğrencisi bulunmaktadır ve birçoğu İngilizce eğitim almaktadır. Lehçe ve İngilizce tıbbi çalışmalarda istihdam edilen toplam kişi sayısı 750′yi bulmaktadır. Aralarında 104 profesör, 115 yardımcı doçent, 139 assistan, PhD dereceli 181 araştırma görevlisi, doktorası henüz bitmemiş 117 araştırma görevlisi, 83 üst düzey öğretim görevlisi, 10 okutman ve 1 öğretim görevlisi, çoğu tıp doktoru olan 565 kişi, 94 kişilik bilim temsilcisi ve 91 diş hekimi bulunmaktadır.

Üniversite Bilgisi
Üniversite, sürekli öğretim teknikleri ile eğitim ve gelişimi amaçlamaktadır. Uluslararası programlar ve araştırma projelerinin yanı sıra ortak yayınlar ve bilimsel konferanslar, öğrenci ve öğretmen değişimi gibi işbirlikleri sürekli artırılmaktadır. Tüm dünyadan, Fransa, Almanya, İsveç gibi eğitim başarısı yüksek ülkelerin üniversiteleri ile ortak çalışmalar yapmaktadır. Oslo Üniversitesi, Illinois Üniversitesi, Indiana Üniversitesi, Widener Üniversitesi, Pennsylvania Üniversitesi ve Türkiye’deki bazı üniversitelerle hali hazırda işbirliği ve ortak çalışmaları mevcuttur.

Poznan Tıp  Üniversitesi, yeni bir tıbbi müfredatı planlamaya başlamıştır. Öğrencilerin iletişim becerileri, profesyonellik, tedavi becerileri, tanı, hasta ile uyum, ahlaki, kültürel, etik ve sosyal sorunlar ve yaşam boyu öğrenme becerilerinin duyarlı bir şekilde hayata geçirilmesi müfredatta yer alan temel konulardır.

Akreditasyon
Okulun İngilizce programları, ABD Eğitim Komisyonu tarafından Dışişleri Tıp Mezunları (ECFMG), National Board of Medical incelemesi üzerinde akredite edilmiş, ABD, Kanada ve İskandinavya kredi kurumları tarafından da kabul görmüştür. Üniversitenin diploması tüm AB ülkeleri ve ülkemiz tarafından tanınmaktadır.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA