Çekya Bayrağı

Çekya

Private College of Business (VSO)

Genel Bilgiler

Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s. (VŠO), 2000 yılından bu yana Ekonomi ve Ulaştırma alanında eğitim veren özel bir (üniversite dışı tip) yükseköğretim kurumudur. VŠO, on yedi yıldır Çek Cumhuriyeti'ndeki üniversite dışı yüksekokullar arasında önemli bir statü kazanmıştır. Mevcut durumda 2500'den fazla öğrenci VŠO’da eğitim görmektedir.

VŠO’da pratiğe odaklanarak mevcut trendleri yansıtan bir program takip edilmektedir. Czech Tourism, Czech Aeroholding, Prag Start-Up Merkezi, Skal International Prag, Ulusal Miras Kurumu, Vaclav Havel Prag Havaalanı, Bölgesel Kalkınma Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Çek Havayolları Eğitim Merkezi, Hava Navigasyon Hizmetleri ve turizm sektöründeki diğer pek çok şirket ve işletmeyle işbirliği içinde yer almaktadır. Ekonomi, turizm sektörü ve hava taşımacılığında teknik terminolojiye odaklanan bir yabancı dil perspektifine sahiptir. 

VŠO; Çin, Japonya, Tayland, Güney Kore, Suudi Arabistan, Yunanistan, Arnavutluk, İsveç, Güney Afrika, Fransa, BAE, Hong Kong, Macau’da bulunan pek çok üniversiteyle işbirliği halinde olup Erasmus+ programı kapsamında İngiltere, Almanya, Portekiz, Polonya, İspanya, Türkiye, İsviçre, Slovenya, Hırvatistan, İtalya, Macaristan, Avusturya, Slovenya, Letonya, Sırbistan ve Finlandiya’daki üniversitelerde değişim anlaşmalarına taraftır. 

Sınıfları modern IT teknolojisiyle ve İnternet bağlantısıyla donatılmış olup müşteri merkezi, teknik kütüphane, rahatlama merkezi, aktif spor kulübü, öğrenci etkinlikleri ve engelsiz sahasıyla dinamik bir üniversitedir.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA