Polonya Bayrağı

Polonya

School of Form Poznan

Genel Bilgiler

Poznan şehrinde bulunan School of Form adlı tasarım okulu, Polonya’nın ilk özel üniversitesi olan Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi (SWPS) bünyesinde faaliyet göstermektedir. Değişen dünyanın tasarımcılarının farklı bir şekilde yetiştirilmeleri gerektiği düşüncesiyle kurulmuş olup iyi tasarımların beşeri bilimlerden ayrılamayacağı düşüncesiyle faaliyet göstermektedir. SF’de sunulan eğitim, tasarım ile beşeri bilimleri bir araya getirmektedir.

Bu doğrultuda geleneksel sanat eğitiminin dışına çıkılarak öğrencilerin ihtiyaçlarına açık ve okulun vizyonuna güvenen eğitimcilerle çalışmaya başlanmış, ortak bir dil, araçlar ve hedefler belirlenmiş, iş dünyasıyla yeni bir işbirliği anlayışı geliştirilmiştir. School of Form bünyesindeki Tasarım Bölümü’nün ilk öğrencileri, Ekim 2011’de eğitim almaya başlamıştır. Bugüne kadar 198 tasarımcı okuldan mezun olmuştur.

Üniversite Bilgisi
Okuldaki eğitim, insanlar hakkında bir bilgi kaynağı olarak beşeri bilimlere, tasarım yeterliliklerine, çeşitli teknolojilere ilişkin bilgilere, projelerin üretime uygulanmasına ilişkin bilgilere ve şirketlerle işbirliği yapma becerisine dayanmaktadır. Eindhoven Tasarım Akademisi'nin uzun süredir başkanı ve İşletmenin ilk yıllarında School of Form'da akıl hocalığı yapan Lidewij Edelkoort liderliğindeki bir uzman ekibi, benzersiz bir müfredat üzerinde çalıştı. Bu müfredat daha sonra Bilim ve Yükseköğrenim Bakanlığı tarafından ödüle layık görülmüştür. Polonya üniversiteleri arasında en iyi yüzde 5’lik dilimde (A+ kategorisinde) yer almaktadır.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA