İtalya Bayrağı

İtalya

Scuola Politecnica di Design

Genel Bilgiler

Milano’da 1954’te kurulan SPD Scuola Politecnica di Design tasarım okulu, İtalya’nın yüksek lisans düzeyindeki ilk tasarım okuludur. 60 yılı aşkın bir süredir eğitim-öğretim faaliyetlerine devam eden SPD, deneyimlerin paylaşıldığı, projelerin geliştirildiği, işlev, ifade, üretim ve deneysel anlayışın kusursuz bir dengede buluştuğu bir uluslararası laboratuvar niteliğindedir. Köklerini İtalya’dan alan SPD, güçlü bir uluslararası perspektife sahiptir. Sektördeki şirketler ve üreticiler ile sıkı diyalog içerisinde bulunmakta olup her yıl sektöre kazandırdığı pek çok profesyonel ve bünyesinde geliştirilen kreatif çalışmaların başarısı, bunun kanıtıdır.

Okul Bilgisi
Scuola Politecnica di Design, tasarım ve görsel iletişim alanlarında proje disiplinlerine odaklanan Milano merkezli bir lisansüstü eğitim kurumudur. SPD'nin yüksek lisans teklifi, endüstriyel tasarım, iç tasarım, ulaşım ve araba tasarımı, görsel tasarım, "Web Tasarımı ve Multimedya" alanlarında programlar sunar. Eğitim, yoğun atölye çalışmaları, laboratuvarlar, teorik çalışma, seminerler ve alandaki etkinliklerle öğrenciye sunulur; dersler ve programlar profesyonel bir staj ile sona erer.

Uluslararası Akademik Kadro
SPD'de her öğrenci; tasarımcılar, çeşitli alanlardan profesyoneller ve yarı zamanlı öğretim üyelerinden oluşan bir akademik kadro tarafından bireysel düzeyde takip edilir. Patricia Urquiola, Denis Santachiara, Ross Lovegrove ve Chris Bangle ve diğer pek çok profesyonel SPD'de ders vermektedir. Öğretim yoğun atölyeler, stüdyo dersleri, teorik dersler, seminerler ve ziyaretler şeklinde düzenlenmiştir. Volkswagen, Beiersdorf, Poltrona Frau Grubu, Microsoft, Heineken, Alfa Romeo, Alias ​​gibi önde gelen firmalarla işbirliği içinde yürütülen araştırma çalışmaları SPD'de deneyim kazanmak açısından çok önemli bir fırsattır. Bu projeler, öğrencinin konsept fikrinin belirlenmesinden uygulamaya konmasına kadar becerilerini test edebildiği kapsamlı bir yaklaşıma göre geliştirilmiştir. Bu çalışmaların sonucu profesyonel bakışla çok kaliteli bir eğitim pratiğine dönüşür.

2009 yılında SPD, UNI EN ISO 9001:2008 uyumlu olarak onaylanmıştır. Scuola Politecnica di Design, Lombardiya bölgesel hükümeti tarafından resmen tanınmıştır.

Kampüs Bilgisi
Okulun binasında sınıflar, bağımsız çalışma alanları, tam donanımlı bilgisayar odaları, baskı laboratuvarları, yenilikçi ve geri dönüştürülmüş malzemeler için kaynaklar içeren bir kütüphane ve bir kafeterya bulunmaktadır. Okulun en alt katında, modelleme atölyeleri ve ana konferans salonu vardır; kulede seminer odaları, mac ve pc donanımları ve özel yazılım uygulamaları ile bilgisayar laboratuvarları, fotoğraf stüdyosu, sergi alanları, ofisler ve teknik alanlar bulunmaktadır.

SPD'nin yeni binaları, uluslararası uygulama 5+1AA (Alfonso Femia Gianluca Peluffo mimarileri) tarafından tasarlanmıştır.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA