Polonya Bayrağı

Polonya

Silesia Üniversitesi

Genel Bilgiler

Silesia Üniversitesi  Polonya'nın Katowice kentindeki Silesia eyaletinde bulunan özerk bir devlet üniversitesidir. Üniversite, yüksek öğrenim ve araştırma olanakları sunmaktadır. Lisans, yüksek lisans ve doktora programlarının yanı sıra lisansüstü , doktora sonrası araştırma , habilitasyon ve sürekli eğitim ve öğretim programları da sunmaktadır.

Üniversite Bilgisi
Üniversitenin dört şehirde kampüsü vardır:  Katowice , Sosnowiec , Cieszyn ve Chorzów. Ana kampüs şehir merkezindedir. Üniversite, son derece kentleşmiş ve etnik açıdan karmaşık bir bölgenin, Yukarı Silezya Metropolitan Birliği'nin merkezindedir. Silesia Üniversitesi, tüm dünyadaki ülkelerdeki ortak kurumlarla 600'den fazla ikili anlaşma imzalamıştır.

Silesia Üniversitesi, öğrencilerine ilgi alanlarını geliştirmeleri, tutkularını gerçekleştirmeleri ve sürekli değişen iş piyasasında gerekli olan pratik becerileri kazanmaları için eşsiz bir olanak sağlar. Üniversite aynı zamanda bireysel çıkarların takip edilebileceği ve akademik hedeflerin gerçekleştirilebileceği teşvik edici bir öğrenme ortamı sağlar. Silesia Üniversitesi,  okul içi ve okul dışı yaklaşık 25.000 öğrenciye hizmet vermektedir ve halihazırda aralarında birçok alanda seçkin kişiliklerin bulunduğu 250.000 gururlu mezuna sahiptir.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA