Rusya Bayrağı

Rusya

St. Petersburg Devlet İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

Genel Bilgiler

1832'de kurulan St. Petersburg Devlet İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi (SPBGASU), Rusya'nın St. Petersburg şehrinde faaliyet gösteren köklü bir mimarlık ve inşaat üniversitesi olup teknik eğitim alanında uzmanlaşmıştır. Rusya Federasyonu'nun kuzeydoğusunda mühendislik, mimari, ulaştırma ve çevre mühendisliği gibi alanlarda bu düzeyde eğitim veren tek yükseköğretim kurumudur. SPBGASU, köklü uzmanlık ve pedagoji geleneklerine sahip olmanın yanı sıra yeni teknolojilere, alanlara ve yeni bilimsel araştırma yöntemlerine sürekli uyum sağlayarak eğitim ve araştırma faaliyetlerini güncellemektedir.

Rusya Federasyonu Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından etkin bir üniversite olarak tanımlanan SPBGASU, Rusya'da teknik eğitim alanında en iyi üniversitelerden biridir. Üniversitenin Kalite Yönetim Sistemi, saygın uluslararası kuruluşlar ve ağlar tarafından sertifikalandırılmıştır.

SPBGASU'da eğitim; Mimarlık Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Fakültesi, Çevre Mühendisliği ve Belediyecilik Hizmetleri Fakültesi, Otomotiv ve Yol İnşası Fakültesi, Ekonomi ve Yönetim Fakültesi, Adli Uzmanlık ve Mühendislik-Ulaştırma Hukuku Fakültesi ve Yarı Zamanlı Çalışmalar Fakültesi olmak üzere 7 fakülte bünyesinde 41 bölümde sunulmaktadır. 

Ayrıca, üniversite bünyesinde trafik güvenliği, bina ve yapı tesisatının tasarımı ve denetimi, inovasyon gibi alanlarda çalışmalar yapan enstitüler de bulunmaktadır.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA