İLK
1000
Ukrayna Bayrağı

Ukrayna

Sumy Devlet Üniversitesi

Genel Bilgiler

Sumy Devlet  Üniversitesi , Sumy şehrinde, Ukrayna'nın Kuzey doğusunda yer almaktadır. 1948 yılında eğitim vermeye başlayan Sumy Devlet Üniversitesi akreditasyon düzeyi oldukça yüksek olan bir üniversitedir. 2015 yılından itibaren Sumy State University, Times Yüksek Öğretim Dünya Üniversiteleri Sıralamaları ile dünyanın en iyi üniversitelerinin dizinine dahil edilmiştir.Kaliteli eğitimleri ile sürekli olarak dereceye giren üniversite 50’den fazla yabancı ülkeden öğrenci kabul eden bir eğitim kurumudur. 45 anadalda Lisans  eğitimi şansı sunan üniversite oldukça geniş bir eğitim yelpazesine sahiptir. Üniversitede eğitim dili ülkenin resmi dili olan Ukraynacanın yanı sıra Rusça ve İngilizcedir. Özellikle  yabancı öğrenciler İngilizce eğitim verilen bölümleri tercih etmektedir. Diğer diller için ise isteyen öğrencilere 1 yıllık hazırlık bölümü okuma imkânı verilmektedir. Düzenlenen dil sınavlarını geçen öğrenciler için ise hazırlık okuma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Sumy üniversitesinin  avantajlarından biri  ise ücretleri ve bu ücretlerin diğer üniversitelere oranla daha uygun olmasıdır. Üniversite kampüsleri içerisinde sunulan sosyal olanaklar nerede ise öğrencilerin kampüsten çıkmasına hiç gerek kalmadan tüm ihtiyaçlarını karşılamalarına imkân sağlamaktadır.. Öğrenciler sosyal yaşamdan uzak kalmadan akademik kariyerlerine odaklanma şansı yakalarlar. Özellikle de üniversite kütüphanesi içerisinde bulunan kaynaklar ve internet teknolojisi eğitiminiz boyunca aradığınız tüm bilgilere sorunsuz bir şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. Ayrıca öğrencilerin arkadaşlıklar kurmalarını sağlayacak kaynaştırma etkinlikleri de üniversite tarafından düzenlenmekte öğrenci grupları tarafından gerçekleştirilen sosyal faaliyetler ile ders dışında da paylaşım zemini oluşturulmaktadır.

Uluslararası faaliyetlerde; Sumy Devlet Universitesi, ABD, İngiltere, Almanya, Avusturya, Fransa, Belçika, İsveç, Polonya, Litvanya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Romanya, Japonya, Güney Kore, Çin, Rusya Federasyonu'ndan 200'den fazla partnerle işbirliği yapmaktadır. Magna Charta Universitatum, Uluslararası üniversiteler Birliği, Üniversiteler Avrupa Birliği, Dünya Sağlık Örgütü ve birçok uluslararası öğüte üyedir.10 profesyonel bilimsel dergi, monografi, 800 bilimsel makale, 70 ders kitabı yazılan bir basım evi vardır.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA