Letonya Bayrağı

Letonya

Ulaştırma ve Telekomünikasyon Enstitüsü (TSI)

Genel Bilgiler

Ulaştırma ve Telekomünikasyon Enstitüsü (TSI) yaklaşık yüz yıllık geçmişe sahip modern bir üniversitedir. TSI, efsanevi RKIIGA (Riga Kızıl Bayraklı Sivil Havacılık Enstitüsü) ve RAU'nun (Riga Havacılık Enstitüsü) devamı niteliğindedir. TSI, bugünkü haliyle 1999 yılında kurulmuştur. Günümüzde Letonya'da Rusça, Letonca ve İngilizce dillerinde yüksek öğrenim görebileceğiniz tek özel teknik üniversitedir. Letonya’da daimî akreditasyona sahiptir.

2003 yılında Letonya’nın en büyük ikinci kenti Daugavpils'te bir şubesi açılmış olup faaliyetlerine devam etmektedir. Enstitü, ulaşım ve lojistik, bilgisayar bilimleri, elektronik ve telekomünikasyon, ekonomi ve işletme, havacılık taşımacılığı gibi alanlarda akademik programlar sunmaktadır. 2013 yılı Haziran ayında, TSE'nin tüm eğitim kolları 6 yıllık (maksimum süreyle) akreditasyon almıştır.

TSI bünyesinde birinci ve ikinci seviye, lisans ve yüksek lisans derecelerinde mesleki eğitim alabilir, doktora tezi hazırlayabilir ve savunabilirsiniz.

TSI, çok çeşitli alanlarda araştırma ve bilimsel çalışmalar yürütmektedir. Uzman raporlarına göre Ulaştırma ve Telekomünikasyon Enstitüsü, Letonya'da faaliyet gösteren önde gelen bilimsel kurumlar listesinde yer alan tek özel üniversitedir. Yine bu yıl, “Latvijas Avīze” raporuna göre Letonya'daki özel yükseköğretim kurumları arasında ikinci sırada yer alarak çok iyi bir sonuç elde etmiştir.

Enstitü mezunlarının sayısı 7500’den fazla olup mevcut öğrenci sayısı 3000 civarındadır.

TSI'da Rusya, Hindistan, Kazakistan, Moldova, Özbekistan, Ukrayna, Azerbaycan, İngiltere ve diğer ülkelerden gelen öğrenciler eğitim görmektedir. Yabancı öğrencilerin en çok tercih ettikleri eğitim kolları arasında lojistik, bilgi teknolojileri ve havacılık yer alır. Diplomaları çoğu dünya ülkesinde kabul edilmektedir.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA