Makedonya Bayrağı

Makedonya

Uluslararası Balkan Üniversitesi

Sınavsız Üniversite Şansı ve YÖK Tanınırlığı Avantajı ile

Genel Bilgiler

Yurt dışında hem sınavsız hem de masrafsız bir eğitim almak istiyorsanız, Uluslararası Balkan Üniversitesi (International Balkan University) size hitap eden en uygun seçeneklerden biri. Balkanların en gözde ülkelerinden biri olan Kuzey Makedonya’nın Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne yalnızca lise diplomanız ile kayıt yaptırabilirsiniz. Balkan Üniversitesi, yurt dışında sınavsız eğitim alabileceğiniz, ÖSYM tercih kılavuzunda da bulunan prestijli bir kurumdur.

Uygun Harç Ücretleri İle Avrupa'da Prestijli Bir Eğitim Fırsatı

Makedonya’nın Üsküp şehrinde bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi, Avrupa ya da ABD’deki üniversitelerin yüksek eğitim ücretlerine cevap veremeyen öğrenciler için uygun alternatiflerin başında gelmektedir. Kaliteli bir üniversite eğitimi almayı düşünen ancak yüksek kur farkından dolayı buna yanaşamayan öğrenciler için Balkan Üniversitesi, uygun harç ücretleri ve uygun yaşam giderleri ile birlikte harika fırsatlar sunmaktadır.

İngilizce Dilinde Eğitim 

Uluslararası bir üniversite olması dolayısıyla üniversitenin eğitim dili İngilizce olup kayıt sırasında dil yeterliliğinizi belgelemeniz istenmektedir. Dil yeterliliğinizi kanıtlamak için belgeye sahip değilseniz eğitim dönemi başında İngilizce Seviye Belirleme sınavına girebilir veya bir sene İngilizce hazırlık okuyarak bölümünüze devam edebilirsiniz. Eğitim dilinin İngilizce olması sayesinde eğitiminize uluslararası düzeyde başlayarak dünyanın birçok üniversitesi ile aynı standartlarda eğitim alabilirsiniz. Uluslararası Balkan Üniversitesi'nin ülkemiz kurumlarınca tanınırlığı bulunmaktadır. 

YKS Puan veya Sıralama Şartı Olmadan Üniversite Eğitimi Fırsatı

Türkiye’de sıralama ve yüksek puan gerektiren Diş Hekimliği, Hukuk, Mühendislik, Mimarlık gibi bölümlere Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde üniversite sınavı puan engeline takılmaksızın başlayabilirsiniz. Dolayısıyla Türkiye’de istediği bölümde eğitim alma fırsatı bulamayan öğrenciler için Uluslararası Balkan Üniversitesi çok iyi bir seçenek teşkil etmektedir. 

Üniversitenin Fakülteleri

2007 yılı itibariyle üniversite statüsüne kavuşan Uluslararası Balkan Üniversitesi özellikle Diş Hekimliği Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Hemşirelik Yüksokulu ile ön plana çıkmaktadır. Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne Türkiye’den giden öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bölümler arasında Diş Hekimliği, Hukuk, Psikoloji, Bilgisayar Mühendisliği ve Mimarlık bulunmaktadır.

%100 Burslu Eğitim Olanağı!

Sıralama isteyen bölümlerin yanı sıra Psikoloji, İngilizce Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği, Hemşirelik, Moda Tasarımı, Görsel Sanatlar, Yeni Medya ve İletişim, Halkla İlişkiler ve Pazarlama İletişimi, İşletme, Siyasal Bilimler, Bankacılık ve Finans, Grafik Tasarım, Ebelik gibi daha birçok alanda öğrencilerine ücret bakımından düşük, kalite bakımından yüksek eğitim imkânı sunmaktadır. Üniversite, ayrıca tüm bu bölümler için %100 burslu eğitim olanağı da tanımaktadır. 

Kampüs ve Çevre Bilgisi

Ülkemize uzaklık açısından da İstanbul’a bir saatlik uçuş mesafsinde bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi, Avrupa ile kıyas götürmeyecek eğitim ve yaşam maliyetleriyle nitelikli bir uluslararası üniversitede eğitim almak isteyen öğrencilerin tercihleri arasında ilk sıralarda yer alır. Üniversite, aynı zamanda öğrencilerin ve turistlerin uğrak noktaları arasında yer alan Makedonya Müzesi, Türk Çarşısı, Üsküp Kalesi, Kurşunlu Han, Makedonya Çağdaş Sanat Müzesi gibi önemli yerlerin yakınında bulunmaktadır.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA
Draft Öneriyor

YÖK kılavuzunda yer alan Kuzey Makedonya’daki ilk ve tek üniversite olan Uluslararası Balkan Üniversitesi; geleceğin prestijli mimarlarını, bilim insanlarını, doktorlarını, akademisyenlerini, mühendislerini yetiştiriyor. Draft Eğitim olarak YÖK tanınırlığı olan Balkan Üniversitesi'ni yurt dışında kalifiye bir eğitimi uygun fiyatlarla almak isteyen öğrencilerimize öneriyoruz.