Makedonya Bayrağı

Makedonya

Uluslararası Balkan Üniversitesi

Sınavsız Üniversite Şansı ve YÖK Denkliği Avantajı ile

Genel Bilgiler

Eğer, yurt dışında hem sınavsız hem de masrafsız bir eğitim almak istiyorsanız, Uluslararası Balkan Üniversitesi size hitap eden en uygun seçeneklerden biri olabilir. Balkanların en gözde ülkelerinden biri olan Makedonya’nın Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne yalnızca lise diplomanız ile kayıt yaptırabilirsiniz. Balkan Üniversitesi, yurt dışında sınavsız eğitim alabileceğiniz prestijli bir kurumdur.

Uygun Harç Ücretleri İle Avrupa'da Prestijli Bir Eğitim Fırsatı

Makedonya’nın Üsküp şehrinde bulunan Balkan Üniversitesi uluslararası bir üniversite olup Avrupa ya da ABD’deki üniversitelerin yüksek eğitim ücretlerine cevap veremeyen öğrenciler için uygun alternatiflerin başında gelmektedir. Avrupa'da kaliteli bir üniversite eğitimi almayı düşünen ancak yüksek kur farkından dolayı buna yanaşamayan öğrenciler için Balkan Üniversitesi, uygun harç ücretleri ve uygun yaşam giderleri ile birlikte harika fırsatlar sunmaktadır.

İngilizce Dilinde Eğitim 

Uluslararası bir üniversite olması dolayısıyla üniversitenin eğitim dili İngilizce olup kayıt sırasında dil yeterliliğinizi belgelemeniz istenmektedir. Eğitim dilinin İngilizce olması sayesinde eğitiminize uluslararası düzeyde başlayarak dünyanın birçok üniversitesi ile aynı standartlarda eğitim alabilirsiniz. Uluslararası Balkan Üniversitesi, ülkemizce tanınmaktadır.

Sınavsız Eğitimi İle Balkan Üniversitesi

Türkiye’de yüksek puan gerektiren Hukuk, Mühendislik, Mimarlık gibi bölümlere Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde üniversite sınavı puan engeline takılmaksızın başlayabilirsiniz. Dolayısıyla Türkiye’de istediği bölümde eğitim alma fırsatı bulamayan öğrenciler için Uluslararası Balkan Üniversitesi çok iyi bir seçenek teşkil etmektedir. 

Üniversitenin Fakülteleri

2007 yılı itibariyle üniversite statüsüne kavuşan Uluslararası Balkan Üniversitesi özellikle İktisadi İdari Bilimler, Teknik Bilimler, İletişim ve Güzel Sanatlar Fakülteleri ile ön plana çıkmaktadır. Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne Türkiye’den giden öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bölümler arasında Hukuk, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bulunmaktadır.

%100 Burslu Eğitim Olanağı!

Bu bölümlerin yanı sıra Görsel Sanatlar ve Medya, Yeni Medya ve İletişim, Halkla İlişkiler, İşletme, Siyasal Bilimler, Bankacılık ve Finans, Grafik Tasarım gibi daha birçok alanda öğrencilerine ücret bakımından düşük, kalite bakımından yüksek eğitim imkânı sunmaktadır. Üniversite, ayrıca tüm bu bölümler için %100 burslu eğitim olanağı da tanımaktadır. 

Kampüs ve Çevre Bilgisi

Ülkemize uzaklık açısından da İstanbul’a bir saatlik uçuş mesafsinde bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi, Avrupa ile kıyas götürmeyecek eğitim ve yaşam maliyetleriyle nitelikli bir uluslararası üniversitede eğitim almak isteyen öğrencilerin tercihleri arasında ilk sıralarda yer alır. Üniversite, aynı zamanda öğrencilerin ve turistlerin uğrak noktaları arasında yer alan Makedonya Müzesi, Türk Çarşısı, Üsküp Kalesi, Kurşunlu Han, Makedonya Çağdaş Sanat Müzesi gibi önemli yerlerin yakınında bulunmaktadır.

2022 dönemi akademik yılı şu şekilde planlanmıştır: 

Bütünleme Sınavları: 20 - 25 Haziran 2022

Birinci Dönem Bitişi:  25 Haziran 2022 

Telafi Sınavları: 25 -30 Temmuz 2022

Güz Dönemi Başlangıcı: Ekim 2022

 

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA
Draft Öneriyor

YÖK kılavuzunda yer alan Kuzey Makedonya’daki ilk ve tek üniversite olan Uluslararası Balkan Üniversitesi; geleceğin prestijli mimarlarını, bilim insanlarını, doktorlarını, akademisyenlerini, mühendislerini yetiştiriyor. Draft Eğitim olarak YÖK tanınırlığı ve denkliği olan Balkan Üniversitesi'ni yurt dışında kalifiye bir eğitimi uygun fiyatlarla almak isteyen öğrencilerimize öneriyoruz.