Makedonya Bayrağı

Makedonya

Uluslararası Struga Üniversitesi

Genel Bilgiler

Makedonya’nın güney doğusunda, Ohri gölü kıyısındaki Struga kentinde bulunan Struga Üniversitesi 2008 yılında kurulmuştur. Başlangıçta sadece 3 bölümle bir kolej olarak eğitime başlayan okul daha sonra açtığı 2 bölümle üniversite olarak eğitim vermeye devam etmiştir. Uluslararası Struga Üniversitesi  sadece Makedonya’da değil Balkanlar’da da özel üniversiteler arasında tarihi önem taşıyan bir yükseköğretim merkezidir. 

Lisans, lisansüstü ve doktora programları ile İktisadi Bilimler, Uluslararası İlişkiler ve Siyasi Bilimler, Hukuk ve İletişim Teknolojileri Fakülteleri’nde eğitim verilmektedir. Kampüsleri, iyi çalışma koşulları, güçlü akademik kadrosu, Balkanlar, Avrupa, Türkiye, ABD’deki üniversitelerle ve önemli enstitülerle yapılan işbirlikleri Uluslararası Struga Üniversitesi'nin saygınlığını artırmaktadır.

Üniversite Bilgisi
Uluslararası Struga Üniversitesi kurulurken, bir çok yabancı kurum katkı sağlamıştır. Bu kuruluşlar; Kensington College of Business, Hy Grade müşavirlik, Europen Business Competence Licence (EBCL), British Business Group, American Heritage University ve London City College. Üniversitede Makedonca, Arnavutça, Türkçe ve İngilizce olmak üzere 4 dilde eğitim verilmektedir. Türkçe eğitim almak isteyen öğrenciler, Struga veya Gostivar da bulunan kampüslerde bu eğitimi alabilmektedir.

Fakülteler ve Bölümler
İKTİSADİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
Ekonomi ve İşletme
Pazarlama Yöneticiliği

HUKUK  FAKÜLTESİ
Hukuk Bölümü
Dedektiflik Kriminoloji

SİYASİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
Uluslararası ilişkiler ve  Politika Bilimleri
Diplomasi ve Uluslararası İlişkiler

BİLİŞİM VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLER FAKÜLTESİ
Bilgisayar  Mühendisliği

MİMARLIK FAKÜLTESİ

ELEKTRO MEKANİK FAKÜLTESİ

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA