Makedonya Bayrağı

Makedonya

Üsküp Amerikan Üniversitesi

Genel Bilgiler

Üsküp Amerikan Üniversitesi, 2005 yılında Makedonya Cumhuriyeti'ndeki birkaç özel ve bağımsız üniversiteden biri olarak kurulmuştur. Üniversite, Akreditasyon Kurulu tarafından Makedonya Cumhuriyeti'nde akredite edilmiş olup Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından yüksek öğrenim kurumu olarak faaliyet göstermek üzere lisanslanmıştır. Ayrıca, ACBSP – İşletme Okulları ve Programı Akreditasyon Konseyi tarafından uluslararası düzeyde akredite edilmiştir.

Seçkin yazarlardan vaka çalışmaları ve güncel profesyonel literatürü bir araya getiren, titizlikle hazırlanmış bir müfredatla Amerikan verimlilik anlayışını sunmaktadır. ÜAÜ, kendisini devlet desteğinden bağımsız, temel müfredatı İngilizce olan, bölgesel ve küresel düzeyde faaliyet gösteren bir 3. Nesil üniversite olarak tanımlamaktadır.

3-U prensibiyle yönetilir:

· Uluslararası fakülteler;

· Uluslararası öğrenci nüfusu;

· Uluslararası müfredat, ders kitapları ve öğretim materyalleri.

ÜAÜ, her öğrencinin ciddiye alındığı, öğretim elemanlarının öğrencilerini isimleriyle tanıdığı ve öğrencilerin saygı gösterdiği bir üniversitedir. Titiz öğrencileri, Üniversite’nin ayırt edici bir özelliğidir. Profesyonel ve bütüncül bir eğitim yaklaşımı takip edilmektedir.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA