Makedonya Bayrağı

Makedonya

Üsküp FON Üniversitesi

Genel Bilgiler

Makedonya FON Üniversitesi 2003 yılında Başkent Üsküp'te kurulan özel üniversitedir. Eğitim dili İngilizce olan FON Üniversitesi, eğitimde mevcut dünya trendlerini yakından takip etmektedir. Eğitim alanında ortaya çıkan en yeni yöntem ve teknikleri takip ederek hem Makedonya'dan hem de yurt dışından gelen en iyi akademisyenlerden oluşan kadrosunun sağlam temelleri üzerinde yükselen bir markadır. 

Makedonya'nın ilk Özel üniversitesi olan FON Üniversitesi, iş dünyasının tüm zorluklarını göğüslemeye hazır olan gerçek profesyonelleri yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Geride bıraktığı yıllarda kalitesini kanıtlamayı başaran, genç nüfusun güvenini kazanan, FON Üniversitesi olarak bilinen marka ve geleneği inşa etmiştir.

Üniversite Bilgisi
FON Üniversitesi'nin faaliyetleri sadece ders ve eğitim alanlarına odaklanmakla kalmayıp, aynı zamanda iletişimde açıklık, uluslararası öğrenci hareketliliği için fırsatlar yaratılması, akademik kadroların daha yüksek seviyelerdeki değişimi yoluyla hareketliliğinin sağlanması gibi Avrupa ve dünya trendlerini takip etmektedir. Eğitim kurumları, çalışma programlarının değişimi, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen uluslararası projelere katılım, Makedonya Cumhuriyeti'ndeki diğer yüksek öğretim kurumları ile Avrupa geneli ve ötesindeki sempozyumlar, danışmanlık toplantıları ve benzeri etkinliklere katılım sağlanmaktadır. 

FON Üniversitesi, Makedonya’dan ve yurt dışından birçok tanınmış üniversite, fakülte ve kurumla  İşbirliği Anlaşması imzalamıştır. Mutabakat sağlanan anlaşmalara ek olarak, yurt içi ve yurt dışındaki yüksek öğretim kurumları ile yeni işbirliklerinin kurulması için müzakereler devam etmektedir.

Üniversite Kampüsü
Üniversite kampüsünde, yaklaşık 300 kişilik büyük kapasiteli amfi dersliklerinin yanı sıra, derslere 25 ila 35 öğrenciden oluşan daha küçük grupların katılabileceği bir dizi daha küçük amfi ve derslik bulunmaktadır. Öğrenciler kampüste ücretsiz internetten faydalanabilmektedir.

Fakülteler 
Üniversitenin 5 fakültesi vardır:
-Hukuk ve Siyasal Bilgiler Fakültesi
-Ekonomi Fakültesi
-Dedektiflik ve Güvenlik Fakültesi
-Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fakültesi
-Tasarım ve Multimedya Fakültesi

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA