Makedonya Bayrağı

Makedonya

Üsküp FON Üniversitesi

Genel Bilgiler

FON Üniversitesi

2003 yılında Sosyal Bilimler Fakültesi - FON olarak doğan FON Üniversitesi, bugün Avrupa standartlarında modern bir özel yükseköğrenim kurumudur. FON Üniversitesi, eğitimde mevcut dünya trendlerini yakından takip etmektedir. Eğitim alanında ortaya çıkan en yeni yöntem ve teknikleri takip ederek hem Makedonya'dan hem de yurtdışından gelen en iyi akademisyenlerden oluşan kadrosunun sağlam temelleri üzerinde yükselen bir markadır.

FON Üniversitesi, iş dünyasının tüm zorluklarını göğüslemeye hazır olan gerçek profesyonelleri yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Geride bıraktığı yıllarda kalitesini kanıtlamayı başaran, genç nüfusun güvenini kazanan, FON Üniversitesi olarak bilinen marka ve geleneği inşa etmiştir.

FON Üniversitesi'nin faaliyetleri sadece ders ve eğitim alanlarına odaklanmakla kalmayıp, aynı zamanda iletişimde açıklık, uluslararası öğrenci hareketliliği için fırsatlar yaratılması, akademik kadroların daha yüksek seviyelerdeki değişimi yoluyla hareketliliğinin sağlanması gibi Avrupa ve dünya trendlerini takip etmektedir. Eğitim kurumları, çalışma programlarının değişimi, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen uluslararası projelere katılım, Makedonya Cumhuriyeti'ndeki diğer yüksek öğretim kurumları ile Avrupa geneli ve ötesindeki sempozyumlar, danışmanlık toplantılar ve benzeri etkinliklere katılım sağlanmaktadır. FON Üniversitesi, Makedonya’dan ve yurtdışından birçok tanınmış üniversite, fakülte ve kurumla birçok İşbirliği Anlaşması imzalamıştır. Mutabakat sağlanan anlaşmalara ek olarak, yurtiçi ve yurtdışındaki yüksek öğretim kurumları ile yeni işbirliklerinin kurulması için müzakereler devam etmektedir.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA