Makedonya Bayrağı

Makedonya

Üsküp Mit Üniversitesi

Makedonya Mit Üniversitesi

Genel Bilgiler

Makedonya’nın Üsküp kentinde bulunan Mit Üniversitesi; Üsküp Mit Üniversitesi olarak da bilinmektedir. Türkiye Cumhuriyeti ile eğitim işbirliği içerisinde bulunan Mit Üniversitesi deneyimli akademisyenleri ile çok başarılı, öncü bir üniversitedir. Avrupa ve Amerika’da uygulanan eğitimin gözlemlenerek yeni bir akım öncülüğünde yapılan dersler öğrencilere başarılı olmalarında çok büyük fayda sağlamaktadır. Eğitim dili Türkçedir. Hukuk, Psikoloji ve Mimarlık bölümlerinde Türkçe eğitimler verilir. Bunun yanında İngilizce ve Makedonca dillerinde de bölümler bulunmaktadır.

Üniversite Bilgisi
Makedonya Mit Üniversitesinin kayıt işlemleri ve prosedürleri hızlı bir şekilde yürütülmektedir. Mit Üniversitesi akredite edilmiş bir kurumdur. AKTS kredi transfer sistemi uygulanmaktadır. Diploma ve diploma eki (diploma supplement) öğrencilerimizin diğer Avrupa üniversitelerine ve bu üniversitelerden Mit Üniversitesi'ne kolay transfer için ve Avrupa pazarında bilgi eşitliği sağlanması amacıyla uygulanmaktadır.  Üniversite ülkemiz Yüksek Öğretim Kurumu tarafından tanınmaktadır. Mit Üniversitesi'nde Fizyoterapi, Diş Hekimliği, Psikoloji, Mimarlık ve Hukuk bölümleri bulunmaktadır. Eğitim süreleri bölümlere göre 3 ve 5 yıl olarak değişmektedir. 

Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora

Makedonya Mit Üniversitesi lisans eğitimlerinin yanında, doktora ve master eğitimleri de vermektedir. Eğitim sonrasında isteğe bağlı olarak yüksek lisans yapma olanağınız bulunmaktadır. Bölümlerin lisans süreleri hazırlık hariç 3 yıldır.

Mit Üniversitesi’nin uluslararası niteliğe sahip akademisyenleri derslere ve öğrencilerin başarısına büyük katkı sağlamaktadır. Mit Üniversitesi kaliteli eğitimler vererek alanınızda başarılı bireyler olarak yetişmenizi sağlamayı misyon edinmiş bir üniversitedir. Ayrıca eğitiminiz dışında dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler ile tanışarak yeni arkadaşlıklar kurabilir, ufkunuzu genişletebilirsiniz.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA