Polonya Bayrağı

Polonya

Varşova Avrupa Güzel Sanatlar Akademisi

Genel Bilgiler

Varşova Güzel Sanatlar Akademisi, Polonya'daki en eski ve en büyük sanat kurumlarından biridir. Varşova Güzel Sanatlar Akademisi, yirmi sekiz farklı uzmanlık dalında sanat eğitimi vermekte olup eğitim faaliyetleri dokuz fakültede sürdürülmektedir: Resim, Grafik Sanatları, Heykel, İç Mekân Tasarımı, Sanat Eserlerinin Tasarımı ve Restorasyonu, Medya Sanatı, Sahne Tasarımı ve Görsel Kültür Yönetimi. Akademide 1500'den fazla öğrenci eğitim almaktadır, akademisyen sayısı ise 300’ü aşkındır. Profesörlerin çoğu kendi alanlarında seçkin sanatçılardır. Akademi, eğitim işlevinin yanı sıra şehrin kültürel ve sosyal yaşamında önemli bir rol oynamaktadır. 

Üniversite Bilgisi
Kurum, animasyon, fotoğraf ve görsel-işitsel alanda uzmanlaşmış, sanat eserlerinin veya medya sanatının korunması ve restorasyonu alanında da sanatsal kişisel gelişim için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Çalışma alanları, geleceğin iç mimarlarını, sanat tarihçilerini ve desen tasarımcılarını yetiştiren geniş perspektiflere sahiptir. Varşova'daki Güzel Sanatlar Akademisi, yaratıcı hayal gücünü harekete geçirerek, mezuniyetten sonra sanatsal tutkuların büyüleyici bir meslekle birleşimini garanti eder.

VGSÜ, bir dizi yabancı araştırma merkezi ve eğitim kurumu ile işbirliği yapmaktadır. 90’dan fazla partneri bulunan Akademi, Erasmus programında da aktif şekilde yer almaktadır. Ayrıca NIKA, ELIA, Cumulus ve ENCoRE gibi birçok uluslararası kuruluşun üyesidir.

Fakülteleri:
Resim Fakültesi
Heykel Fakültesi
Grafik Sanatlar Fakültesi
Sanat Eserlerini Koruma ve Restorasyon Fakültesi
İç Mimarlık Fakültesi
Endüstriyel Tasarım Fakültesi
Medya Sanatları Fakültesi

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA