Polonya Bayrağı

Polonya

Varşova Ekonomi Üniversitesi

Genel Bilgiler

Varşova Ekonomi Üniversitesi (SGH), 1906'da Erkeklere Yönelik Özel Ticaret Kursları olarak Polonya'da kurulmuştur. Polonya'daki en eski ekonomi okulu olup Avrupa'nın önde gelen ekonomi üniversitelerinden biridir. Her yıl SGH'den yaklaşık iki bin kişi mezun olmaktadır. İstatistiklere bakıldığında, 20. yüzyılda her üç ekonomistten biri SGH'den mezun olmuştur.

Üniversite Bilgisi
SGH’nin eğitim kalitesi; öğrenciler, işverenler ve akreditasyon kurumları tarafından takdirle karşılanmaktadır. Ernst & Young işbirliği ile geliştirilen kariyer yolu, prestijli ACCA (Yeminli Mali Müşavirler Birliği) sertifikası ile ödüllendirilmiştir. Bünyesindeki iki fakülte - Ekonomi ve Bilgi Sistemlerinde Nicel Yöntemler ile Finans ve Muhasebe Fakültesi - Polonya Akreditasyon Komitesi tarafından ayrıcalıklı bir konumda değerlendirilmektedir. Böyle bir ayrıcalık, ülkede bir okulun sadece bir fakültesine verilmektedir.

2011 yılında SGH, CEEMAN organizasyonu tarafından verilen IQA (Uluslararası Kalite Akreditasyonu) sertifikasını alarak, işletme alanındaki en yüksek eğitim seviyesine sahip olduğunu belgelemiştir. Varşova Ekonomi Üniversitesi’ndeki iki yüksek lisans programı, işletme alanında dünyanın en iyi programları arasında yer almıştır. CEMS birliğinin bir parçası olarak ortaklaşa yürüttüğü CEMS İşletme Yüksek Lisans Programı 9. sırada yer alırken, daha ‘geleneksel’ diye nitelendirebileceğimiz 'SGH İşletme’ programı 73. sıradan 68. sıraya yükselmiştir. SGH'nin En İyi 100 üniversite arasında gösterdiği varlık, sağladığı yüksek eğitim kalitesine ve SGH mezunlarının işverenler arasındaki saygınlığına işaret etmektedir.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA