Polonya Bayrağı

Polonya

Varşova Film Okulu

Genel Bilgiler

Kieslowski ve Polanski gibi dünyaca ünlü yönetmenlere ev sahipliği yapan Polonya, Avrupa’da sinema ve medya eğitimini en iyi şekilde veren ülkelerin arasında başı çekmektedir. Polonya’da bulunan Varşova Film Okulu ise sinema ve medya alanında dünyanın en kaliteli okulları arasında yer almaktadır. Polonyalı film yönetmeni, yapımcı ve senartist Maciej  Ślesicki ve ülkenin popüler aktörlerinden Bogusław Linda tarafından 2004 yılında kurulan Varşova Film Okulu, ülkenin benzersiz film kurumlarından birisidir.
 
Üniversite Bilgisi
Kaliteli ve köklü müfredatıyla  faaliyet gösteren  Varşova Film Okulu, Polonya kökenli ve uluslararası film yapımcılarının aktif bir şekilde yön verdiği  kurumlardan biridir. Varşova Film Okulu altyapısını sürekli geliştirmekte ve 35mm Dijital ve 3D yeteneklerle yenilenmiş bir sinema olgusuna yatırım yapmaktadır. Kurum aynı zamanda Kino Elektronik adlı kampüsünde kendi sanat evi sinemasına sahip olduğundan dolayı, diğer film okulları arasında, sunduğu imkanlar ile sıyrılmaktadır. 1964’te kurulan sinema yakın zamanda yenilenmiş olup çok fazla konser, film etkinliği, festivaller ve düzenli tiyatro gösterimleri olanağı sunmaktadır. Yurt dışında sinema okumak isteyenler için biçilmiş bir kaftan olan Varşova Film Okulu, sinema sektörüne donanımlı bir şekilde hazırlanmanızın garantisini vermektedir diyebiliriz.

Eğitimsel, sanatsal ve mesleki pek çok etkinlik düzenleyen okul, aynı zamanda yüzlerce profesyonelin masterclass verdiği atölyeler, toplantılar ve sosyal etkinlikler organize etmektedir. Kurum, Joe Estzerhas, Pilar Alessandra, Linda Aronson, Slawomir Idziak, Elite Zexer ve Jane Campion gibi topluma mal olmuş sanatçıları sık sık ağırlayarak, öğrencilerine çok yönlü bir anlayış ile hizmet etmektedir. Her yıl yüzlerce profesyonel, Varşova Film Okulu’nda bir haftalık master-sınıflar, atölyeler, atış toplantıları ve sosyal etkinlikler için toplanarak, tecrübelerini öğrencilerle paylaşmaktadırlar. 2,600 metrekarelik bir kampüse, sayısız karanlık odaya, post prodüksiyon tesislerini ve üst düzey bir ses stüdyosunu öğrencilerine sunan okul, Polonya’nın imkan açısından en gelişmiş film okuludur.

Ünlü Yönetmenlerin Okulu
Polonyalı ve uluslararası pek çok film yapımcısını, yönetmenini yetiştirmiş olan Varşova Film Okulu, aynı zamanda yeni medya alanında da uzman kişiler yetiştirmektedir. Polonya’da ya da yurtdışında yönetmenlik, editörlük, yazarlık ve yapımcılık yapan profesörlere sahip okul, ülkedeki medya ve film endüstrisinin arkasındaki büyük en büyük güçtür.

Ünlü yönetmenlere ve Oscar’a aday gösterilmiş belgesel yapımcılarına kucak açmış Varşova Film Okulu, dünyanın en iyi video oyunlarından bazılarının yaratıcılarını da bünyesinden çıkartmıştır. Kurum, öğrencilerinin yaratıcı potansiyellerini keşfetmeleri ve genişletmelerinde büyük bir yardımcıdır.

Avrupa’nın en büyük film okulu olan Varşova Film Okulu’na kayıt yaptırmak  ve dünyanın en ünlü yönetmenleri arasında boy göstermek istiyorsanız, Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul ofislerini ziyaret ederek uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA