Polonya Bayrağı

Polonya

Varşova İşletme Akademisi

Genel Bilgiler

Varşova İşletme Akademisi, 1991 yılında cesur bir deneyin sonucu olarak kuruldu. Okul, dört kurum tarafından ortaklaşa kurulmuştur: Polonya'nın en iyi teknik üniversitesi, Varşova Teknoloji Üniversitesi  ve Batı Avrupa'dan üç prestijli işletme okulu -  HEC School of Management (Paris, Fransa),  London Business School (Birleşik Krallık) ve NHH Norveç Ekonomi Okulu (Bergen, Norveç). Varşova İşletme Akademisi, 2 Haziran 1995’de Milli Eğitim Bakanlığı’nın kararıyla özel okullar siciline eklendi. Okul, 3 yıl lisans, 2 yıl yüksek lisans ve 5 yıl kesintisiz yüksek lisans programı vermektedir. Buna ek olarak akademi etkileyici miktarda lisansüstü çalışma sunmaktadır. Varşova İşletme Akademisi aynı zamanda İşletme Bölümü’nde doktora eğitimi verme hakkı için çabalamaktadır.

Üniversite Bilgisi
Varşova İşletme Akademisi, yüksek kaliteli yönetim eğitimi sunan en iyi Polonya okulları arasındadır.  Okul 29 yılı aşkın bir süredir faaliyet göstermektedir. Düzenli olarak ulusal sıralamaların en üstünde yer almaktadır ve uluslararası sıralamadaki konumunu sürekli olarak geliştirmektedir. Okulun amacı, günümüz dünyasını ve iş liderleri olarak kendi rollerini açıkça anlayan günümüz yöneticilerini yetiştirmektir. Okulun misyonu,  başkalarına rehberlik edebilen ve sürekli olarak kendi bilgi, beceri ve yetenekleri üzerinde çalışan sorumlu liderler yetiştirmektir.

Akademide bir Kariyer Ofisi olduğunu belirtmekte fayda vardır. Kariyer Ofisi, öğrencilere kariyer olanağı sağlamak için okulun profiliyle bağlantılı öğrencilere uygun işler, iş piyasası ve nitelikleri elde etme olasılıkları hakkında bilgi toplamanın yanı sıra ilgilenenlere eğitim ve iş konusunda karar vererek yardımcı olmaktadır.

 

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA