Polonya Bayrağı

Polonya

Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi (SWPS)

Genel Bilgiler

Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi, 1996 yılında kurulmuştur. Polonya'daki ilk özel üniversitedir. Polonya'da Sosyal Bilimler programları sunan yükseköğretim kurumları arasında Bilim ve Yükseköğretim Bakanlığı tarafından önde gelen bir kurum olarak gösterilmiştir. SWPS, kuruluşundan bu yana, öğretim ve araştırmaya adanmış bir kurumdur. Öğrencilerinin tüm potansiyellerini fark etmelerine yardımcı olup onları çağdaş dünyanın taleplerini karşılamaya hazırlamayı misyon edinmiştir. Üniversite bünyesindeki araştırmacılar, bireylerin ve toplumların yaşamları üzerinde gerçek etkiye sahip projeler yürütmektedir.

SWPS, 5 kampüs ve 8 fakültede eğitim vermektedir. Yaklaşık 16.400 öğrencisi, 1.000’in üzerinde öğretim üyesi ve görevlisi bulunmaktadır.

SWPS Üniversitesi İngilizce müfredatlı 15 lisans ve yüksek lisans programı sunmaktadır. Öğrenciler Dil Çalışmaları, Psikoloji, Hukuk, Uluslararası İşletme, Yaratıcı Yazarlık ve Tasarım programlarını seçebilirler.

SWSP Üniversitesi, Erasmus Öğrenci Ağı (ESN) üyesidir ve çeşitli değişim programlarına taraftır. Eğitim iki ayrı şehirde verilmekte olup Poznan’da verilen Tasarım bölümü haricindeki lisans bölümleri (Psikoloji, İngiliz Dili Çalışmaları, İspanyol Dili Çalışmaları, Uluslararası İşletme ve Hukuk) Varşova’dadır.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA