Polonya Bayrağı

Polonya

Varşova Tıp Üniversitesi

Genel Bilgiler

Varşova Tıp Üniversitesi İkinci Tıp Fakültesinin İngilizce Bölümü, İngilizce Tıp eğitimi almak isteyen öğrenciler için 1993 yılında kurulmuştur.

Bölüm, hem lise mezunlarına hem de üniversite/yüksekokul mezunlarına yönelik bir tıp eğitim programı sunar. Programın sonunda mezunlara MD (tıp doktoru) unvanı ile Avrupa Birliği, ABD, Kanada ve dünyanın birçok ülkesinde tanınan bir tıp diploması verilir.

Eğitim programının temel bilim bölümünü tamamlayan öğrenciler, USMLE (Amerika Birleşik Devletleri Tıbbi Lisans Sınavı) I. Adım ve USMLE II. Adımı için programın klinik bölümüne devam etmeye hak kazanırlar. Tıp eğitimine Varşova Tıp Üniversitesi'nde başlamaya karar veren yabancı öğrenciler, kendi ülkelerindeki öğrenci kredilerine başvurarak mali destek alabilirler.

Öğrencilerin öğrenme süreci tüm eğitim süresince öğretim elemanları tarafından denetlenir. Pratik/klinik beceriler düzenli olarak ders sırasında ve ders sonrası ödev formatında değerlendirilir. İngilizce Bölümü’nde sunulan temel bilim ve tıp öncesi eğitimi, Varşova Tıp Üniversitesi bünyesinde ve Üniversite ile ilişkili 70'den fazla bölüm ve klinik tarafından teorik dersler, seminerler ve uygulamalı dersler şeklinde verilmektedir. Klinik eğitimin etkinlik ve kalitesini korumak için bağlı hastanelerdeki klinik eğitim tesisleri düzenli olarak değerlendirilmektedir.

İngilizce Bölümü öğrencilerine eğitim veren tüm öğretim elemanları ya tam zamanlı ya da yarı zamanlı olarak istihdam edilmektedir. Ayrıca üniversitenin temel bilim, klinik öncesi ve klinik bölümlerinde araştırmacı veya pratisyen olarak çalışmaktadırlar.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA