Polonya Bayrağı

Polonya

Varşova Yaşam Bilimleri Üniversitesi

Genel Bilgiler

Varşova Yaşam Bilimleri Üniversitesi, Polonya’nın en eski yükseköğretim kurumlarından biridir. 1816'da Varşova'da kurulan okul, bir devlet üniversitesidir. Bugün itibariyle, aynı zamanda Polonya’nın en önde gelen üniversitelerindendir. Üniversite 2005 yılından beri Euroleague for Life Sciences (ELLS)'e üyedir. Biyolojiden teknik eğitime, tıp, ekonomi ve beşeri bilimlere uzanan geniş bir yelpazede pek çok eğitim programı sunmaktadır.

Üniversite Bilgisi
Üniversitenin 1200'ü akademik olmak üzere 2600'den fazla personeli bulunmaktadır. 13 fakültede 37 farklı alanda eğitim veren Varşova Yaşam Bilimleri Üniversitesi  kampüsü, Varşova'nın en kuzey kısmında bulunan Ursynów ilçesinde yer almaktadır. Modern, donanımlı araştırma laboratuvarları, zengin ve tam bilgisayarlı sistemlerle çalışan kütüphanesi, İnternet bağlantısı bulunan 50’den fazla bilgisayar laboratuvarı, açık ve kapalı tenis kortları, yüzme havuzu gibi pek çok tesisi de bünyesinde bulundurmaktadır. 

VYBÜ, çok önemli bir unvan olan “Öğrenci Dostu Üniversite” unvanını gururla taşımaktadır. Mezunlarının yüksek memnuniyetiyle ön plana çıkan üniversite, Polonyalı ve yabancı öğrenciler arasında ilk tercih edilen kurumlardan biridir. Varşova Yaşam Bilimleri Üniversitesi’nde kaliteli ve köklü bir üniversite eğitimi almanın yanı sıra öğrenciler için her ayrıntının düşünüldüğü mükemmel bir atmosfer bulacaksınız.

Fakülteler:
Tarım ve Biyoloji Fakültesi
Hayvan Yetiştiriciliği, Biyomühendislik ve Koruma Fakültesi
Matematik ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi
İnşaat ve Çevre Mühendisliği Fakültesi
Ekonomi Fakültesi
Gıda Teknolojileri Fakültesi
Ormancılık Fakültesi
Bahçe İşleri ve Biyoteknoloji Fakültesi
Beslenme Fakültesi
Sosyoloji ve Eğitim Fakültesi
Üretim Mühendisliği Fakültesi
Odun Teknolojileri Fakültesi
Veterinerlik Fakültesi

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA