Polonya Bayrağı

Polonya

Varşova Yaşam Bilimleri Üniversitesi

Genel Bilgiler

Varşova Yaşam Bilimleri Üniversitesi, Polonya’nın en eski yükseköğretim kurumlarından biridir. Bugün itibariyle, aynı zamanda Polonya’nın en önde gelen üniversitelerindendir. Ulusal biyosferin geniş ihtiyaçlarını karşılamak için uzmanlar yetiştirir. Biyolojiden teknik eğitime, tıp, ekonomi ve beşeri bilimlere uzanan geniş bir yelpazede pek çok eğitim programı sunmaktadır.

Modern, donanımlı araştırma laboratuvarları, zengin ve tam bilgisayarlı sistemlerle çalışan kütüphanesi, İnternet bağlantısı bulunan 50’den fazla bilgisayar laboratuvarı, açık ve kapalı tenis kortları, yüzme havuzu gibi pek çok tesisi de bünyesinde bulundurmaktadır. 

VYBÜ, çok önemli bir unvan olan “Öğrenci Dostu Üniversite” unvanını gururla taşımaktadır. Mezunlarının yüksek memnuniyetiyle ön plana çıkan üniversite, Polonyalı ve yabancı öğrenciler arasında ilk tercih edilen kurumlardan biridir. Varşova Yaşam Bilimleri Üniversitesi’nde kaliteli ve köklü bir üniversite eğitimi almanın yanı sıra öğrenciler için her ayrıntının düşünüldüğü mükemmel bir atmosfer bulacaksınız.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA