Polonya Bayrağı

Polonya

Varşova Yönetim Üniversitesi (WSM)

Genel Bilgiler

Varşova Yönetim Üniversitesi, Polonya'daki en eski özel üniversitelerden biridir. 20 yılı aşkın bir süre önce kuruluşundan bu yana yaklaşık 80.000 Polonyalı ve uluslararası öğrenci buradan mezun olmuştur. Üniversite, lisans ve lisansüstü öğrenciler için 10 alanda tam zamanlı ve yarı zamanlı eğitimler sunmaktadır. WMU, yüksek nitelikli ve deneyimli araştırma ve öğretim kadrosuyla tanınır. . Eğitim içerikleri, değişen iş piyasasının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde güncellenir. Üniversite ayrıca Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Ukrayna, Türkiye, Belçika, ABD, Fransa, Almanya, İngiltere ve Rusya'daki üniversiteler de dahil olmak üzere tüm dünyadaki diğer yüksek öğretim kurumlarıyla işbirliği yapmaktadır.

Üniversite Bilgisi
Üniversite, Polonya'nın sosyal ve ekonomik yaşamına aktif olarak katılır, uluslararası olanlar da dahil olmak üzere çok sayıda konferans düzenler ve spor etkinliklerini destekler. Üniversitede aktif olarak faaliyet gösteren kurum ve ofisler şunlardır: Öğrenci Özyönetim, Bilim grupları, Mezunlar Kulübü, Kariyer Ofisi ve Üniversite Sporları Derneği.

Kampüs
WMU kampüsü, Polonya'daki en gelişmiş akademik tesislerden biridir ve 30000 m2'den fazla alanı kaplar. Üniversite, sadece başkentin diğer bölgelerinden değil, aynı zamanda Polonya'daki diğer şehirlerle de uygun bağlantılar sağlayan ulaşım merkezlerinin (Doğu Varşova Tren İstasyonu ve Warszawa Wileńska Tren ve Metro İstasyonu) yakınında yer almaktadır. Üniversitenin hemen yanında Kawęczyńska-Bazilika tramvay istasyonu da bulunmaktadır.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA