İLK
1000
Litvanya Bayrağı

Litvanya

Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi

Genel Bilgiler

Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi (VGTU), Litvanya’da yüksek nitelikli ve yaratıcı uzmanlar yetiştiren, yenilikçi bir üniversitedir. Teknolojiye dayalı bilimsel eğitim veren yükseköğrenim kurumları arasında lider olup iş piyasasına yönelik modern çalışmalara ev sahipliği yapar. Bilimsel araştırma ve deneysel geliştirme faaliyetleri bünyesindeki 14 enstitü, 2 araştırma merkezi ve 34 araştırma laboratuvarı tarafından gerçekleştirilmektedir.

VGTU, Doğu Avrupa'daki en modern merkez olan İnşaat Mühendisliği Araştırma Merkezi'nin yanı sıra Litvanya’nın en büyük Mobil Uygulamalar Laboratuvarı ve “LinkMenų fabrikas” adlı Yaratıcılık ve İnovasyon Merkezi’ni bulundurmaktadır. 500'den fazla uluslararası yükseköğrenim kurumuyla ortak çalışma yürüten VGTU, çok çeşitli uluslararası çalışma alanları ve staj olanakları sunmaktadır. VGTU, yurtdışında Erasmus Değişim Programı kapsamında öğrenim gören öğrenci sayısıyla Litvanya'da liderdir.

“QS World University Rankings by Subject 2017” uluslararası üniversite sıralamasına göre İnşaat Mühendisliği alanında ilk 101-150 üniversite arasında olup Baltık Ülkeleri'nde inşaat mühendisliği alanında bu kadar yüksek bir konumda olan tek üniversitedir. Mimarlık / Yapılı Çevre alanında ise 101-150 bandındadır. VGTU aynı zamanda İşletme ve Yönetim Çalışmaları (201-250) ve İktisat ve Ekonometri (301-350) alanlarında en iyi dünya üniversiteleri arasında yer almaktadır. Bu sonuçlar Litvanya'nın en iyisidir.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA