Polonya Bayrağı

Polonya

Vincent Pol Üniversitesi

Genel Bilgiler

Vincent Pol Üniversitesi (VPU), Polonya’nın doğusunda, Lublin kentinde yer alan bir özel üniversitedir. Avrupa Birliği genelinde lisans ve yüksek lisans programları sunmak üzere Polonya Bilim ve Yükseköğretim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup diplomaları dünya genelinde tanınmaktadır.

2000 yılında kurulan üniversitenin popülerliği hızla artmıştır. Mevcut durumda 3000 kadar öğrencisi bulunan Vincent Pol Üniversitesi’nin öğrencilerinin %40’ından fazlası Polonya dışındandır. Bu öğrenciler İngilizce müfredatlı programlarda eğitim alırlar.

Üniversite’nin 32 farklı ülkeden gelen öğrencileri, Lublin’de güzel zaman geçirirler. Çoğu tatillerde diğer Avrupa ülkelerini dolaşır. Avrupa’nın yanı sıra Kuzey ve Güney Amerika, Afrika ve Asya’dan gelen pek çok öğrencisi mevcuttur. VPÜ’nün gerçek bir çok kültürlü atmosfere sahip olduğunu söyleyebiliriz. VPÜ, profesyonel hedeflerine ulaşmak isteyen ve hayallerinin peşinden koşan insanlar içindir. Her şeyden önce, gençlere hayatlarını değiştirme ve dönüştürme imkânı sunmaktadır. VPÜ’de kazanılan bilgi, beceri ve tecrübeler yaşam boyu faydalı olacaktır. 

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA