Polonya Bayrağı

Polonya

Wroclaw Ekonomi Üniversitesi

Genel Bilgiler

Wroclaw Ekonomi Üniversitesi, Polonya'nın köklü bir bilim ve eğitim merkezidir. Öncüsü olan Ticaret Yüksek Okulu, 1937 tarihli özel yükseköğrenim kurumları yasası uyarınca, kurucusu ve mal sahibi olan Wroclaw İleri Ekonomik ve Ticari Bilimler Derneği inisiyatifiyle kurulmuştur.

Üniversite Bilgisi
Wrocław Ekonomi Üniversitesi bugün önemli bir eğitim, bilim ve araştırma merkezi niteliğiyle Polonya'nın en üst düzey yükseköğrenim kurumları arasında yer almaktadır. Üniversite'nin bölgesel, ulusal, Avrupa genelinde ve uluslararası düzeylerdeki konumunu korumak ve güçlendirmek, rekabet avantajını arttırmak ve çağdaş bir kurum imajını şekillendirmek, çalışanlarına, öğrencilerine ve çevreye açık ve dostça davranma hedefleriyle faaliyet göstermektedir. İktisadi ve idari bilimler alanında akademik eğitim verme konusunda tam imtiyazlıdır.

Ödüller İle Wroclaw Ekonomi Üniversitesi

Wrocław Ekonomi Üniversitesi'nin kalifiye çalışanları, eğitim ve bilim alanlarındaki başarıları için çok sayıda ödül almış olup hem Polonya'da hem de yurt dışında bir dizi bilimsel dernek ve toplumsal sorumluluk projeleri kapsamında görevler üstlenmiştir. Önde gelen araştırmacılarının çeşitli üniversitelerden fahri doktora unvanları bulunmaktadır.

WEÜ ayrıca bir dizi önde gelen ekonomiste onursal unvanlar da vermiştir. UEW “doktorus honoris causa” unvanıyla onurlandırılan 19 bilim insanı arasında şu isimler yer alır: Jochen Schumann, Giuseppe Calzoni, Robert Leroy Kralı, János Kornai, Wroclaw’da doğan Nobel ödüllü Reinhard Selten, Andrzej Stanisław Barczak, Leszek Balcerowicz, Jerzy ve Janusz Lewandowski.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA