Polonya Bayrağı

Polonya

Wroclaw K.Lipinski Müzik Akademisi

Genel Bilgiler

Karol Lipiński Müzik Akademisi, Aşağı Silezya bölgesinin önemli bir üniversitesi ve kültür merkezidir. Karol Lipinski Müzik Akademisi ayrıca bölgedeki akademiler arasında, orkestra ve korolarda sanatsal çalışmalar yapmaları için öğrencileri yetiştiren ve müzik sanatı hakkında değişik bakış açıları kazandırarak bilimsel çalışmalar yapan tek okuldur. Okul ayrıca çok fazla sayıda profesyonel besteci, şef, müzik terapisti ve caz müzisyeni de eğitmiştir.

Üniversite Bilgisi
Bu önemli akademi, 1948'den beri önemli bir bilim merkezi olarak faaliyet göstermektedir ve bu bilimsel aktiviteler her biri kendi alanında uzman öğretim üyeleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Ayrıca yine aynı öğretim üyeleri düzenli olarak bilimsel konferanslar da düzenler. Wroclaw'daki Müzik Akademisi sürekli olarak çok zengin bir içeriğe sahip olan etkinlikler düzenlemektedir. Akademi, koro, caz veya erken müzik konserleri, opera gösterileri, resitaller ve çocuklar ve gençler için etkinlikler de dahil olmak üzere yılda 400'den fazla etkinlik düzenlemektedir. 

Akademinin Kampüsü, Wrocław'ın tam merkezinde yer almaktadır ve öğrencilerine eğitimleri ve sanatsal etkinlikleri için en iyi koşulları sağlayacak şekilde modernize edilmiş ve genişletilmiştir.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA