Polonya Bayrağı

Polonya

Wrocław Teknoloji Üniversitesi

Genel Bilgiler

Wroclaw Teknik Üniversitesi olarak da bilinen Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Polonya'nın önde gelen bir bilim ve eğitim merkezidir. Avrupa'da ve dünyanın geri kalanındaki teknik üniversiteler arasındaki konumu her yıl yükselmektedir. Araştırma potansiyeli, en yüksek seviyedeki eğitim kalitesi, inovasyon anlayışı ve sektörle işbirliği faaliyetleri, üniversitenin gelişimini göstermektedir. WBTÜ, iş piyasasında değer verilen ve aranan uzmanlar yetiştirmektedir.

Üniversite Bilgisi

Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Alman Üniversitesi Königliche Technische Hochschule Breslau'nun fiziki mirasını, aynı zamanda Lviv Politeknik üniversitesinin ise entelektüel ve bilimsel mirasını taşımaktadır. Wroclaw Teknoloji Üniversitesi olarak 1945'ten beri faaliyet göstermektedir.

Üniversitenin kurucuları arasında Lviv ve Varşova'dan bilim insanları yer almaktadır. Kurulduğu günden bu yana önemli bir teknik eğitim merkezi olmuştur. Bugün, ülkedeki en büyük ve en iyi teknik üniversitelerden biri olup 16 fakültede 2163 öğretim görevlisi çalışmakta, toplamda 28.815 öğrenci eğitim görmektedir.

Fakülteleri

Üniversite bünyesindeki fakülteler şunlardır: Mimarlık; İnşaat Mühendisliği; Kimya; Elektronik; Elektrik Mühendisliği; Jeomühendislik, Madencilik ve Jeoloji; Çevre Mühendisliği; Bilgisayar Bilimi ve Yönetimi; Mekanik ve Güç Mühendisliği; Makine Mühendisliği; Teknolojinin Temel Sorunları; Mikrosistem Elektroniği ve Foton Bilimi; Soyut ve Uygulamalı Matematik; Teknoloji ve Bilgisayar Bilimleri; Teknoloji ve Mühendislik; Teknoloji ve Doğa Bilimleri.

Üniversitenin kalitesi, en üst sıralarda yer almaya devam ettiği "Perspektywy" gibi yıllık sıralamalarda elde ettiği sonuçlarda görülmektedir.

ÜNİVERSİTEYİ KEŞFETMEYE BAŞLA