Polonya Üniversiteleri

Listele
Polonya Üniversiteleri

Polonya yükseköğretim pazarının büyük bir kısmını yüksekokul ve üniversiteler oluşturur. Polonya’da yaklaşık 310 özel üniversite ve yüksekokul, 138 devlet üniversitesi bulunmaktadır. Ülkenin nüfusu göz önüne alındığında yüksek sayılabilecek bu sayı, eğitim pazarında rekabeti artırmış, Polonya üniversitelerinin fiyatlarının diğer Avrupa ülkelerine nazaran daha düşük kalmasını sağlamıştır. Bunda elbette ülkenin genel sosyoekonomik koşullarının ve eğitim politikasının da payı vardır. Polonya, yükseköğretime büyük önem verilen bir ülkedir.
 
Polonya’da İngilizce, Lehçe ve bazı diğer dillerde eğitim almak mümkündür. İngilizce müfredatlı pek çok tıp, mühendislik, sosyal bilimler, işletme ve finans bölümleri dünyanın önde gelen kurumları arasındadır. İngilizce eğitim veren program sayısı 100’ün üzerindedir. Bologna Sürecinde aktif rol alan Polonya eğitim yükseköğretim kurumlarında eğitim alan öğrenciler pek çok değişim programından faydalanabilmektedir.
 
Polonya, yurtdışında eğitim almak isteyen adaylar için pek çok açıdan avantajlıdır. Avrupa'nın merkezinde bulunması, özellikle Schengen eğitim vizesi sayesinde kıtanın pek çok yerine seyahat edebilmenizi sağlar. Ayrıca, Polonya yabancı öğrencilere haftalık 20 saat çalışma izni sağlamakta, bu sınır tatillerde 40 saate kadar çıkabilmektedir. Böylelikle Polonya'da okurken bir yandan çalışarak Euro kazanabilir, iş tecrübesi ve dil-iletişim becerilerinizi artırırken masraflarınızı çıkarabilirsiniz.
 
Polonya üniversiteleri hakkında daha ayrıntılı bilgi için uzman Draft Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişim kurabilirsiniz.

whatsapp
tel_icon_yazili