Neden Yurtdışında Eğitim?

Sınavsız Üniversite

Sizlere sunduğumuz kaliteli üniversitelerde okumak için LGS-LYS veya benzer sınavlara girip belirli bir puanı yakalamanız gerekmez, zira bu sınavlardan alacağınız puanlar Türkiye Cumhuriyeti dışındaki üniversiteler için arzu edilen kriterlerden biri değildir. Yurtdışındaki partner üniversitelerimizin bazıları kendi sınavlarını uygulamakta, pek çoğu ise herhangi bir şart aramadan sadece lise diplomasıyla kayıt olanağı tanımaktadır.

YÖK Denkliği

Danışmanlığını üstlenerek öğrencilerimizi yönlendirdiğimiz üniversiteler YÖK tarafından tanınmaktadır. Bu okullardan mezun olan öğrenciler YÖK’e müracaat ederek denklik belgesi için değerlendirilme talebinde bulunabilirler. Ancak YÖK denkliği bireysel kriterlere göre verilen bir belge olduğundan dolayı, burada takdir yetkisi YÖK’e ait olup bazı durumlarda adaylar seviye tespit sınavına tabi tutulabilirler. Bu sınavdan geçme notu 40’tır. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi danışmanlarımızdan ve YÖK’ten temin edebilirsiniz. YÖK Denklik Birimi Danışma Hattı: 444 89 65

Türkçe Eğitim Fırsatı

Makedonya ve Azerbaycan’da Türkçe Eğitim ayrıcalığından siz de yararlanabilirsiniz! Yurtdışında, sınavsız geçiş yapabildiğiniz üstelik kendi dilinizde eğitim alabildiğiniz okullar sizleri bekliyor. Konu ile ilgili detaylı bilgi için mutlaka danışmanlarımıza ulaşın!

Düşük Harç Ücretleri!

Avrupa Birliği’nin geri kalanında, örneğin İngiltere, İtalya ya da İspanya’daki okullarla ve hatta ülkemizdeki vakıf okullarıyla kıyaslanamayacak ölçüde uygun fiyatlarla okuma şansına sahipsiniz! Yıllık 1000 Euro’dan başlayan fiyatlarla eğitim almak için okul listelerimizi kontrol edin!

Yaşam Standartları – TL Alım Gücü

Öğrenci gönderdiğimiz ülkelerdeki yaşam standartları farklılık göstermekle beraber aylık gideriniz Türkiye' den çok farklı değildir. Ülkelere göre 300-550 € civarında değişen miktarlarla öğrenciler Türkiye’deki yaşam standartlarını koruyabilir, hatta daha iyi standartlarda yaşayabilirler. Ayrıntılı bilgi için blog sayfalarımızı ziyaret edebilir veya eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

 

Yurtdışında Eğitim Dünyasına Katılın!

whatsapp
tel_icon_yazili