Uzaktan Eğitim


Uzaktan Eğitim konseptiyle yurtdışında eğitim almak ister misiniz?

“Uzaktan eğitim,” küreselleşen ve entegrasyon düzeyi giderek artan dünyamıza ayak uyduran yeni eğitim uygulamalarından biri olarak son yıllarda popülerliği artan bir eğitim konseptidir. Uzaktan eğitim konseptiyle bulunduğunuz ülkeden/şehirden ayrılmadan, yani “devam zorunluluğu” olmadan farklı seviyelerde akademik derece alabilirsiniz.

Çalışıyorsanız, evliyseniz, ailenizden uzakta okumak istemiyorsanız, herhangi bir nedenle uzak bir yerde eğitim almak için yer değiştirme olanağınız yoksa veya hayat düzeninizi değiştirmek istemiyorsanız, devam zorunluluğu olmayan programlardan yararlanarak diploma sahibi olabilirsiniz. 

Uzaktan eğitim, ön lisans mezunlarının lisans tamamlama işlemi için de çok iyi fırsatlar sunar. Ön lisans mezunu olup DGS ile istediğiniz bölüme yerleşemediyseniz, sınav zorunluluğu ve devam zorunluluğu olmadan lisans tamamlama olanağına sahip olduğunuz biliyor muydunuz?  Pek çok farklı bölümde, aldığınız ve başarılı olduğunuz dersleri saydırarak 2 veya 3. sınıftan başlayıp lisans diploması alabilirsiniz.

Uzaktan eğitim, diğer örgün eğitim seçenekleri kadar ciddi bir eğitimdir. Partner okullarımız YÖK tarafından tanınmaktadır. 

Bölümünüzü seçin, başvurunuzu yapın, kayıt işlemlerinizi gerçekleştirelim. Eğitiminiz süresince ders notları size e-posta yoluyla ulaştırılsın, sadece yılda 2 kez sınavlara giderek eğitiminizi tamamlayın. Hukuk, Mimarlık, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Bilgisayar Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi Bölümlerinde uzaktan eğitimle diploma alma seçeneği bulunmaktadır.

Uzaktan eğitim seçenekleri arasında Yüksek Lisans programları da bulunmaktadır. Yüksek Lisans yapmak isteyenlerin büyük bir çoğunluğunun iş hayatında aktif yer aldıkları düşünüldüğünde, mesaiye ve yıllık izinlere engel teşkil etmeyen uzaktan Yüksek Lisans programlarına kaydolabilirsiniz. 

Makedonya’da Uluslararası Vizyon Üniversitesinde   Ukrayna'da ise Kharkov Ulusal Tarım Teknik Üniversitesi'nde uzaktan eğitim imkânı bulunmaktadır. 

Uzaktan eğitim seçenekleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için uzman danışmanlarımızla iletişime geçin!

 

vizyon universitesi

 

vizyon universitesiUzaktan eğitim yüksek lisans programları hakkında bilgi almak için tıklayınız.

vizyon universitesiUzaktan PDR eğitimi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

vizyon universitesiUzaktan Mimarlık eğitimi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

vizyon universitesiUzaktan Mühendislik eğitimi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

vizyon universitesiUzaktan Hukuk eğitimi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

vizyon universitesiUzaktan Psikoloji eğitimi hakkında bilgi almak için tıklayınız

Yurtdışında Eğitim Dünyasına Katılın!

whatsapp
tel_icon_yazili