Vize

Tebrikler, yurtdışında eğitim almaya karar vererek geleceğinize yatırım yapmak adına büyük bir adım attınız ve bu heyecan dolu yolculuğa bir an önce başlamak istiyorsunuz. Yurtdışında istediğiniz okulda eğitim almaya başlamadan önce aşmanız gereken en önemli engellerden biri, halk arasında “öğrenci vizesi” olarak da bilinen uzun süreli vize başvuru süreci olacaktır. “Öğrenci vizesi,” kayıt yaptırdığınız okulun bulunduğu ülkedeki eğitiminiz süresince oturma izni almanızı, bu esnada ülkelerin ulusal politikaları doğrultusunda belirledikleri çeşitli sosyal haklardan yararlanabilmenizi sağlayacak bir vize türüdür. Bu yönüyle turistik seyahat vizelerinden ayrılır.

 

Her ülkenin uyguladığı vize prosedürü o ülkenin özel koşullarına, önceliklerine ve ulusal politikalarına göre değişmektedir. Yurtdışında üniversite eğitimi için almanız gereken uzun süreli bir vize türü olduğu için özellikle karmaşık prosedürlere tabi olup konsolosluklar bu süreçte sosyal koşullarınızla ilgili pek çok durumu belgelemenizi talep edecektir. Üstelik, başvuruların kabul edilip edilmeyeceği tamamen ilgili ülke konsolosluğunun inisiyatifinde olacaktır.

 

Bu noktalardan dolayı, profesyonel danışmanlık almanız en başta sizin yararınıza olacaktır. Hatta vize sürecinin karmaşıklığından dolayı konsolosluklar da profesyonel danışmanlık yardımını tavsiye etmektedir. Bu prosedürleri pek çok başvuru sahibi için tam ve eksiksiz yürütüp sonuçlandıran, tüm ayrıntılara hâkim olan tecrübeli Re-Vize danışmanları, uzun süreli eğitim vizenizi alabilmek için ihtiyaç duyacağınız her türlü bilgiyi sizinle paylaşacaktır.

 

Başvuru sürecinizi geciktirmeden planlamak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

 

Web Sitesi:     https://www.re-vize.com/vizeler.php

 

Telefon:          0312 418 5419 (Ankara)

                       0232 332 0919 (İzmir)

            

Yurtdışında Eğitim Dünyasına Katılın!

whatsapp
tel_icon_yazili