Makedonya Üniversitesi Denklik

Makedonya Üniversitesi Denklik

Yükseköğretim kurumu tarafından Makedonya'da bulunan üniversitelerin denklik detaylarını mutlaka araştırarak ona göre hareket etmenizde fayda vardır. Eğer Makedonya'da bir üniversitede okumak istiyorsanız sınavsız bir şekilde girebileceğiniz bu üniversitelerde Yüksek Öğretim Kurumu tarafından sağlanan denklik de önem taşımaktadır. Peki denklik nedir? Denklik; Yükseköğretim kurumunun size sunmuş olduğu okuduğunuz üniversitenin diplomasını kabul etmesidir.
 
Üniversitelerde denkliğin olması eğitim hayatı boyunca almış olduğunuz eğitimin boşa gitmemesi anlamına gelmektedir. Çünkü Makedonya'da alacağınız eğitim size Türkiye'de de aynı şekilde o diplomayla meslek sahibi olabilmenizi sağlamaktadır. Makedonya'da yer alan birçok üniversite denklik içerisinde yer almaktadır. Bu konuda geniş ayrıntılar danışmanlarımız tarafından sizlere verilmektedir. Hangi üniversiteye ve hangi bölüme gideceksiniz ona göre Draft Eğitim danışmanlarımıza bu konuda soru sorabilirsiniz.
 
Eğer YÖK onaylı bir üniversite diplomanız varsa resmi olarak üniversite mezunu statüsüne sahip olursunuz. Bu da birçok açıdan size avantaj sağlamaktadır. Eğer denklik almazsanız; Türkiye'de ön lisans mezunu olarak sınıflandırılmaya tabi tutulursunuz.
 
Makedonya üniversitelerinden herhangi birini tercih etmeniz ve bunun yanı sıra karar vermeniz halinde mutlaka bu konuda geniş bir araştırmaya sahip olmalısınız. Denklik konusunda Draft Eğitim olarak sizlere Makedonya'da bulunan üniversitelerin geniş çaplı denklik içeriğini de sunmaktayız. Danışmanlarımızla yetkililerimiz sizlere bu konuda gerekli bilgiyi aktarmaktadır. İzmir, İstanbul ve Ankara'da bulunan şubelerimizden bu konuda bilgi alabilir her türlü soruyu sorabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için biz sizi arayalım!

Sizinle Hangi Ofisimizin İrtibata Geçmesini İstersiniz?

whatsapp
tel_icon_yazili