Milano'da Yaşam

Milano'da Yaşam

Genel Bilgiler

İtalya’nın kuzeyindeki Lombardiya bölgesinde yer alan Milano şehri, Adda ile Ticino nehirleri arasındaki Po Vadisi’nin kuzeybatısındadır. 

Genel olarak alt tropikal iklimin hakim olduğu şehirde, yaz aylarında karasal iklim etkileri görülmektedir. Sonbaharda ani yağışlar görülebileceği gibi ekim ve kasım ayları en çok yağışın görüldüğü aylardır. 

Konaklama     

Milano’da Hostel anlayışı oldukça gelişmiştir ve öğrenciler arasında yaygındır. Öğretim yılı başlamadan önce öğrenci yurtları genellikle kapalı olmaktadır. Bu sebeple öğrenciler geçici bir süre için hostelleri tercih etmektedir. Konaklama maliyeti açısından bakıldığında öğrenci yurtları oldukça uygundur.

Ulaşım

Şehirde toplu taşıma ağları oldukça sistemli ve düzenlidir. Sıklıkla tercih edilen toplu taşıma araçları sırası ile; tramvay, metro ve tramvay otobüslerdir. 

Milano şehri, Avrupa’nın en gelişmiş tramvay ağlarından birine sahiptir. Toplam 19 hatta sahip olan tramvay ağının uzunluğu 170 kilometredir.

Yeme - İçme

Milano’da klasik İtalyan lezzetleri olan pizzaların ve lazanyaların yanında, şehrin kendine özgü tatları da ön plana çıkmaktadır. Bunlardan en bilinenleri; kendine özgü bir teknikte pişirilen pirinç ile yapılan Risotto alla Milanese, kemikli dana etiyle hazırlanan Cotoletta Alla Milanese ve sebze, et suyu ve ekmek ile hazırlanan Cassoeula’dır. 

Tüm İtalyan şehirlerinde olduğu gibi kahve Milano’da da en popüler içecektir.

Sosyal Aktiviteler

İtalya, Rönesans’ın tüm dünyaya yayıldığı ülke olarak kabul edilmektedir. Rönesans etkilerini kaybetmemiş İtalyan şehirlerinden biri olan Milano’da ise Rönesans döneminin öncesi ve sonrasından miras kalan pek çok yapı bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi, şehrin simgesi haline gelen Duomo Katedrali’dir. 11.700 metrekarelik bir alana inşa edilen yapı, Avrupa’nın en büyük dördüncü katedralidir. 

Katedralin yakınlarında ise, dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Galleria Vittorio Emanuele II bulunmaktadır. Bina gerek mimari özellikleri ve tarihi dokusu ile gerekse alışveriş yapmak isteyenler için tasarlanmış ambiyansı dolayısıyla şehrin en çok ziyaret alan yapılarındandır. 

Şehrin diğer popüler yapılarından biri de Teatro alla Scala’dır. Teatro alla Scala yalnızca gösterimlerin yapıldığı bir sahne değildir. Aynı zamanda Accademia Teatro alla Scala adlı okulda sanatçılar yetiştirilmektedir. Ayrıca binada Museo Teatro alla Scala adlı bir müze de bulunmaktadır.

Daha detaylı bilgi için biz sizi arayalım!

Sizinle Hangi Ofisimizin İrtibata Geçmesini İstersiniz?





whatsapp
tel_icon_yazili