Saraybosna'da Üniversite Okumak

Saraybosna'da Üniversite Okumak

Yurtdışında üniversite okumak birçok öğrencinin hayalini süslemektedir. Ancak bazı koşullar ve maddi imkânsızlıklar nedeniyle yurtdışında üniversite okuyan öğrenci sayısı çok fazla değildir. Gerekli şartları yerine getirebilen öğrencilerin tercih edilebileceği birçok alternatif olması; yurtdışında eğitim alma açısından avantaj sağlamaktadır. Saraybosna’da üniversite okumak Türk öğrencilerin tercih edebileceği seçenekler arasında yer alır. Saraybosna'da üniversite okumanın birçok açıdan avantajı bulunmaktadır. Türk öğrenciler tarafından rağbet gören Saraybosna Üniversiteleri geniş kapsamlı bölümleri bünyesinde barındırması nedeniyle tercih edilebilmektedir. Saraybosna'da üniversite okumanın en önemli avantajlarından birisi Türkçe dilini de içeriyor olmasıdır. Ayrıca Boşnakça ve İngilizce eğitim veren Saraybosna Üniversiteleri beceri ve bilgiyle donatılmış öğrenci yetiştirmesi açısından da dikkat çekici bir eğitim sağlamaktadır. Saraybosna Üniversitelerinin YÖK tarafından tanınması ve denklik belgesinin olması Türk öğrenciler için ayrıcalık yaratmakta ve bu ülkede eğitim almayı cazip bir hale getirmektedir.
 
Saraybosna'da üniversite okumanın diğer ayrıcalıklarından birisi yurtların bulunması ve vakıflara ait olan bu yurtlarda konaklama seçeneği sunmasıdır. Bunun yanı sıra bazı öğrencilerin iyi bir ev arkadaşıyla evde kalması da ayrı bir avantajdır. Çünkü Saraybosna'da ev kiraları oldukça ekonomik düzeydedir.
 
Saraybosna'da üniversiteler; sunmuş oldukları teknolojik ve kaliteli eğitim sistemi ile dikkat çekmektedir. Üniversite eğitimi oldukça ekonomiktir. Saraybosna'daki üniversiteleri tercih eden öğrenciler; Avrupa'nın orta yerinde Türk olmanın ayrıcalığını yaşama fırsatını yakalayabilmektelerdir. Doğal güzellikler açısından zengin olan ülkede eğitim ücretleri ekonomiktir. Eğitim programlarında AB kriterleri uygulanır, fakültelerdeki İngilizce eğitim seçeneği ile dünyanın her yerinde denkliği bulunan diploma sahibi olma şansı sunulur. Saraybosna'da Türk girişimciler tarafından kurulan Uluslararası Burç ve Saraybosna Üniversitelerinin haricinde Amerikan Üniversitesi, Saraybosna Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin de YÖK tanınırlığı bulunmaktadır. Türkiye dâhil olmak üzere 15 ülkeden yabancı öğrenci kabul edilmektedir.
 
Türkiye ile ortak tarihi değerlere ve kültüre sahip olan Saraybosna'da üniversite okumak öğrencilere yabancılık hissetmeden eğitim alırken farklı kültürlerle tanışma fırsatı sunmaktadır. 
 
Saraybosna Üniversitelerinde sosyal bilimler, hümaniter bilimler, teknik bilimler, tıp bilimleri, doğal bilimler ve bioteknoloji ile güzel sanatlar bölümleri bulunmaktadır. Her bir bölümünün kendi içerisinde birçok alt kategoride bölüm içerdiğini belirtmek gerekir. Sizler de Saraybosna Üniversitelerinde okumak istiyorsanız gerekli tüm bilgi ve detayları uzman danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için biz sizi arayalım!

Sizinle Hangi Ofisimizin İrtibata Geçmesini İstersiniz?

whatsapp
tel_icon_yazili