Yurtdışı Özel Üniversiteler: İtalya Üniversiteler

Yurtdışı Özel Üniversiteler: İtalya Üniversiteler

Yurtdışında özellikle kaliteli bir üniversitede okumak hem geleceğiniz için iyi bir yatırım olarak size prestij kazandıracak, hem de yeni kültürler tanıdıkça dil yeteneğinizi, iletişim becerilerinizi geliştirerek pek çok bireysel kazanım sağlayacaktır. 

Yurtdışında okumanın pek çok avantajından biri de sınavsız üniversite okuyabilme şansıdır. İstediğiniz bir bölümü yetersiz puan veya sıralama nedeniyle okumaktan vazgeçmemeniz anlamına gelen bu fırsat, beraberinde daha önce de bahsettiğimiz avantajları getirmektedir. 

Diğer taraftan hangi ülkede, hangi okula gideceğine karar vermek sancılı bir süreç olabilir. Kendine özgü avantajlar sunan birçok ülke ve her biri farklı alanda ön plana çıkan okullar arasından size en uygun olanı seçmek için Draft Yurtdışı Eğitim’in alanında uzman ve deneyim sahibi danışmanlarından ayrıca yardım alabilirsiniz. 

İtalya, çok sayıda köklü ve başarılı üniversiteye ev sahipliği yapan bir ülkedir. Özellikle son yıllarda yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler için tercih edilen bir ülke haline gelmiştir. Eşsiz ve zengin kültürü ile öğrenci yaşamının harmanlandığı ülkede dünyanın en iyi ilk 1000 üniversitelerinden bazıları çok sayıda yabancı öğrenci ağırlamaktadır. 

Politecnico Milano Üniversitesi, mühendislik, mimarlık ve endüstriyel tasarım eğitimi ile ön plana çıkan bir okuldur. Accademia del Lusso ise modanın başkenti kabul edilen Milano’da bulunan ve moda, moda tasarımı, pazarlama ve marka yönetimi alanları ile ön plana çıkan bir üniversitedir. Bunun dışında, Istituto Marangoni, Moda Stilistliği, Moda Tasarım, İç Mimarlık, Moda İşletmeciliği gibi alanlarda çok kaliteli eğitim alabileceğiniz, sektör bağlantıları çok güçlü olan bir kurumdur. Roma, Milano ve Floransa’da kampüsleri bulunan European School of Economics ise moda, etkinlik, müzik, spor, sanat ve medya gibi alanlarda uzmanlaşabileceğiniz harika programlara sahiptir.

Yaklaşık 32 bin yabancı öğrenciyi ağırlayan İtalya’ya 60’tan fazla farklı ülkeden öğrenci gelmektedir. Lisans eğitimi 3 yıl olarak belirlenen İtalya’da öğrenciler zaman zaman mezun olmadan iş teklifi alabilmektedir. Bu gibi durumlar öğrencilerin eğitim için İtalya’yı tercih etmesinde bir sebep olmuştur. 

İtalya üniversiteleri ve yurtdışı eğitim ile ilgili daha fazla bilgi almak için Draft Yurtdışı Eğitimi ile iletişime geçerek kariyerinizin en önemli adımını atarken profesyonel yardım alın. İzmir ve Ankara’da bulunan ofislerimizi ziyaret ediniz. 

Daha detaylı bilgi için biz sizi arayalım!

Sizinle Hangi Ofisimizin İrtibata Geçmesini İstersiniz?

whatsapp
tel_icon_yazili