bursa escort iddaa tahminleri

Yurtdışında Lisans Tamamlama

Yurtdışında Lisans Tamamlama

Ülkemizde üniversite eğitimi alırken en büyük sorunlardan birisi 2 yıllık meslek yüksek okullarında eğitim almış olan öğrencilerin lisans tamamlama ile 4 yıl üniversite mezunu olmak istediklerinde karşılaşmış bulundukları zorluklardır. Genelde 2 yıllık üniversitelerde okuduktan sonra öğrencilerin üniversite mezunu sayılmadığı ve mezun olduktan sonra dahi lise mezunu statüsüne maruz kaldıkları bilinen bir gerçektir. Bu gibi durumlarda birçok öğrenci dikey geçiş sınavıyla 4 yıllık bir üniversiteye girmeye ve lisans tamamlamaya çalışmaktadır. Ancak birçok kişi bu sınavı aşamadığı için başarısız olması nedeniyle 2 yıllık ön lisans eğitimi ile kalmaktadır.

Bu gibi durumlarda lisans tamamlama imkanı sağlayabilecek olan yurtdışındaki üniversiteler özellikle bu konuda bir çok avantaj sunmaktadır. Yurtdışında lisans tamamlama için sınav gerekliliği bulunmamaktadır. Mezun olduğunuz Meslek Yüksek Okulu ile ilgili bulunduğunuz bölümde yurtdışında lisans tamamlama şansını elde edebilirsiniz. Balkan ülkelerinde bu konuda Türkçe eğitim vermesi açısından da birçok üniversite bulunmaktadır. Hiçbir zorluk yaşamadan kolaylıkla bu üniversitelerde lisans tamamlama imkanı bulabilirsiniz. Üstelik ekonomik olarak çok yüksek ücretler istemeyen ve bir çok açıdan avantaj sunan bu üniversitelerde sizlerde lisans tamamlama eğitiminizi almalısınız.

Özellikle Makedonya'da bulunan Fon Üniversitesi, Uluslararası Travnik Üniversitesi, Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve diğer üniversiteler içerisinde lisans tanımlama programı yer almaktadır. Üstelik Makedonya'da Türkçe eğitim veren üniversitelerin içerisinde dilerseniz yabancı dil olarak eğitim alma imkanı da bulabilirsiniz. Hem kendinizi geliştirmek hem de daha iyi bir üniversitede eğitim alabilme şansını bu sayede yakalamış olacaksınız. Eğitim olarak kaliteli ve uluslararası standartlar ölçüsünde eğitimi alma imkanı ile lisans tamamlama sonrasında sizde  YÖK denkliği bulunan bu üniversitelerden aldığınız diplomalarla üniversite mezunu olacak ve branşınızda mesleğinizi icra edebileceksiniz. Ayrıca Makedonya'da Türkçe konuşulması  sizlere ülkenizde eğitim alıyormuş hissini de sunacaktır. 

Konaklama açısından da oldukça büyük avantajları olan Makedonya'da  yurtta apartta ya da kiralık evlerde konaklama imkanı bulunmaktadır.  Siz de yurtdışında lisans tamamlama imkanlarına sahip olmak istiyorsanız Draft Eğitim Merkezimize başvurabilirsiniz. İzmir, İstanbul ve Ankara'da bulunan şubelerimiz aracılığıyla danışmanlarımız ve yetkilerimiz sizlere yurtdışında lisans tamamlama programları hakkında bilgi vermektedirler. Detaylı olarak bilgi alabilir bu konuda nasıl hareket etmeniz konusunda yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Detaylı bilgi için irtibat numaralarımız;

Ankara Merkez : 0312 911 22 50

İzmir Ofisi : 0232 332 06 02

İstanbul Ofis: Telefon: 0212 245 35 28 Telefon 2: 0212 245 35 29

Macedonia Şube Telefon: 389 23 11 99 55

Daha detaylı bilgi için biz sizi arayalım!

Sizinle Hangi Ofisimizin İrtibata Geçmesini İstersiniz?

Paylaş:

whatsapp