bursa escort iddaa tahminleri

Yurtdışında Sınavsız Üniversite

Yurtdışında Sınavsız Üniversite

Birçok öğrenci lise yıllarından itibaren  üniversite hayalleri kurmaya başlar. Kararını vermiş olduğu meslek dalıyla ilgili sınavlara hazırlanır ve dershaneye gider özel öğretmenlerden ders alır ve birtakım yardımcı desteklerle en iyi üniversiteyi kazanmaya çalışır. Ancak sınavlarda oluşan sistemin bozukluğu nedeniyle birçok kişi bazen hatalar yüzünden bazen de yetersiz kalmaları nedeniyle istediği üniversiteyi kazanamaz. Bu durumda hayal kırıklığı yaşanır ve ayrıca mecbur kaldığı tercihleri arasında bulunan üniversiteye girmeye çalışır. İşte bu durumların tamamıyla önüne geçebilecek en önemli eğitim sisteminden birisi sınavsız eğitim veren üniversitelerdir. Türkiye'de vakıf üniversitelerinin dışında özel üniversitelerde okuma imkanı bulunur. Bu özel üniversitelerde de ancak mutlaka sınava girerek belli bir taban puanı şartı aranmaktadır.

Oysa yurtdışında sınavsız üniversiteler taban puanı dahi gerekmeden üniversitede okuma imkanı sağlamaktadır. Özellikle Makedonya, Polonya, Rusya gibi birçok Balkan Ülkesi Türk öğrenciler için bu imkanı sunuyor. Özellikle Makedonya'da bulunan ve Türkçe eğitim veren Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Uluslararası Struga Üniversitesi, Fon Üniversitesi ve Üsküp Mit Üniversitesi Türkçe Eğitim vermesinin yanı sıra sınavsız öğrenci kabul eden üniversiteler arasında yer almaktadır. Üstelik uygun koşullarda ücretlendirme sağlayan bu üniversitelerde Avrupa standartlarına uygun bir eğitim sunulmaktadır.

Makedonya'da bulunan bu üniversitelerden mezun olduktan sonra çok daha kolay iş bulabilme imkanı ve en iyi şartlarda çalışabilme şansı ortaya çıkar. Üstelik Makedonya'da bulunan üniversitelerde YÖK denkliği olması bu üniversitelerden mezun olduktan sonra Türkiye'de istediğiniz kurumda çalışabilme hakkını da size tanımaktadır. Sınav stresi yaşamadan liseden mezun olduktan sonra sınavsız eğitim veren yurtdışı sınavsız üniversite imkanından sizlerde faydalanarak istediğiniz herhangi bir bölüme kaydınızı yaptırabilirsiniz.

İdealinizdeki meslek dalıyla ilgili sınava girmeden tercih yapma imkanı sunan bu üniversitelerde okumak; ayrıca oldukça uygun şartlarda yer almaktadır. Bunun yanı sıra ülkelerde konaklama mali olarak da  fazla külfet yüklemeden yararlanma olanağı bulunur.

Sizler de yurtdışında sınavsız üniversite okumak istiyorsanız; Draft Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Sizler de yurtdışında sınavsız üniversiteler hakkında geniş detaylı bilgiyi danışmanlarımız aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Vize, YÖK denkliği, tanınırlık ve akredite gibi birtakım avantajları olan üniversiteler için gerekli olan; kayıt sistemi, konaklama gibi daha birçok konuda yardım almanız mümkün olacaktır. İzmir, İstanbul ve Ankara ofislerimize direkt başvurabilir ya da canlı destek üzerinden gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için irtibat numaralarımız;

Ankara Merkez : 0312 911 22 50

İzmir Ofisi : 0232 332 06 02

İstanbul Ofis: Telefon: 0212 245 35 28 Telefon 2: 0212 245 35 29

Macedonia Şube Telefon: 389 23 11 99 55

Daha detaylı bilgi için biz sizi arayalım!

Sizinle Hangi Ofisimizin İrtibata Geçmesini İstersiniz?

Paylaş:

whatsapp