DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün mü?

Yurt dışında sınavsız üniversite konusunu yeniden masaya yatırdığımız videomuza hoş geldiniz.

Makedonya'da Sınavsız Mimarlık Eğitimi Alabileceğiniz Üniversiteler

Makedonya, öğrenci dostu oluşu ve sınavsız üniversiteleri bünyesinde barındırması ile özellikle Türk öğrencilerin yurt dışında üniversite eğitimi almak istediği ülkelerin başında geliyor. Türk kültürü ile benzer yapıda oluşu ile öğrencilerimiz burada kendilerini evinde gibi hissediyor. Özellikle Avrupa'da Mimarlık eğitimi almak isteyen adaylar için sınavsız eğitimleri ile kaliteli Makedon üniversitelerini sizler için bir araya getirdik.

Uluslararası Balkan Üniversitesi
Makedonya’nın en çok Türk nüfusuna sahip olduğu Üsküp’te bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi, müfredatının AB yüksek standartlarına uyumlu olması ve buna karşın okul ücretlerinin diğer kaliteli ve köklü üniversitelere göre çok düşük olmasından dolayı, yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrenciler için oldukça caziptir ve kaliteli bir okuldur. Harç ücretleri kadar yaşam maliyetlerinin de oldukça düşük olduğu Makedonya’da üniversite eğitimi alıyor olmak size her anlamda rahat ve kaliteli bir eğitim hayatını sunacaktır. Türk nüfusunun fazla olduğu Üsküp’te, yabancılık çekmeden bir öğrenim hayatı yaşıyor olmanın da keyfini çıkarabilirsiniz. 

Uluslararası Struga Üniversitesi
Makedonya’nın kültür ve turizm kenti olan Struga kentinin Ohrid Gölü kıyısında bulunan Struga Üniversitesi, 2008 yılında kuruluşunu tamamlayarak “Uluslararası Struga Üniversitesi” adını almıştır. Üniversitenin uluslararası bir isim ve nitelik taşımasının en önemli nedeni, kuruluş aşamasında dünya çapındaki birçok akademik kurum ve kuruluşça desteklenmesi ve bu desteğin bugün hala sürmesidir. Bu nedenle, Struga Üniversitesi bugün çeşitli ülkelerden gelen akademik kadrosuyla ve global eğitim anlayışıyla tüm dünya tarafından kabul gören bir üniversitedir. 

Uluslararası Vizyon Üniversitesi
Tüm dersleri Türkçe alabileceğiniz Avrupa'nın en kaliteli kurumlarından biri olan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, yurt dışında üniversite okumak isteyen öğrenciler için biçilmiş bir kaftandır diyebiliriz. Makedonya’nın Gostivar isimli şehrinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Avrupa’nın en gözde okullarından biridir. Okul, Türk nüfusun yoğunlukta olduğu ve Türkçe’nin yaygın olarak konuşulduğu 80.000 nüfuslu kentte eğitim hayatını sürdürmektedir.

Üsküp Amerikan Üniversitesi
Üsküp Amerikan Üniversitesi, 2005 yılında Makedonya Cumhuriyeti'ndeki birkaç özel ve bağımsız üniversiteden biri olarak kurulmuştur. Üniversite, Akreditasyon Kurulu tarafından Makedonya Cumhuriyeti'nde akredite edilmiş olup Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından yüksek öğrenim kurumu olarak faaliyet göstermek üzere lisanslanmıştır. Ayrıca, ACBSP – İşletme Okulları ve Programı Akreditasyon Konseyi tarafından uluslararası düzeyde akredite edilmiştir.

Yurt dışında Mimarlık okumak için uzman eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir ve aklınıza takılan her türlü sorunun  cevabını en doğru şekilde alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız