DRAFT BLOG

Tüm Ukrayna İçerikleri
En Uygun Bütçeli Yurtdışı Üniversiteleri

Dolar ve euro kuru yurtdışında üniversite okumak isteyen gençlerimizin önünde bir engel.

Ukrayna'da Eğitim ve Yaşam

Ukrayna, yurtdışında eğitim almak isteyenler için en önemli tercihler arasındadır. Öğrenci dostu olmasıyla da bilinen Ukrayna, uygun yaşam maliyetleriyle ve kaliteli eğitimle ön plana çıkıyor.

Ukrayna'da Sınavsız ve Masrafsız Tıp Eğitimi Almak

Tıp bilimi herhalde en önemli, en hayati bilimlerden biridir. Bu sebeple tıp alanında çalışma yürütebilecek son derece kalifiye insan ihtiyacı hep baki kalacaktır. Türk öğrenciler ülkemizde Tıp fakültelerine gitmeyi arzuluyor ancak yüksek puan şartından dolayı kayıt olmakta zorluk çekebiliyor. Bu yüzden ülkemizdeki pek çok yüksek öğretim öğrencisi adayı yurt dışında Tıp eğitimi almak için seçeneklerini araştırmaktadır. Bununla birlikte sınavsız tıp eğitimi de mümkündür. Özellikle Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinde sınavsız öğrenci kabul eden birçok üniversite vardır. Bu farklı ülkeler ve üniversitelerin her biri kendine göre farklı avantajlarla sunmaktadır. Bugün ele alacağımız ülke ise Ukrayna olacak. Üniversite sınavına girmeden, Ukrayna’da tıp eğitimi alabileceğiniz üniversiteleri şimdi, birlikte kısaca tanıyalım.

Bogomolets Tıp Üniversitesi

Yurt dışında Tıp eğitimi almak isteyen pek çok kişinin tercih ettiği okul, sadece Ukrayna’nın değil, Avrupa’nın da en iyi Tıp okullarından biri olan Bogomolets Tıp Üniversitesi'dir. Cerrahi anlamda modern teçhizatlarla donanmış olan bu prestijli kurum, Ukrayna’nın en iyi kliniklerini de bünyesinde barındırır.  Sınavsız yurt dışı eğitimin en iyi şekilde verildiği kurum, ülkenin en iyi entelektüellerinin yetiştiği üniversitedir. Bogomolets Tıp Üniversitesi, kadim ve güçlü bir eğitim-öğretim geleneğine sahip bir kurumdur. 

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi, kaydettiği başarılar ve mükemmel tesisleriyle Ukrayna’nın en önde gelen tıp kurumlarından biridir. 1992’de kurulmuştur. Geleneksel eğitim yöntemlerini ve araştırma ruhunu geniş bir bilgi havuzunda birleştiren, klinik atmosfere büyük önem veren bir kurumdur. Bu bağlamda geleneksel tıbbı modern tıpla bir araya getirirken pek çok noktada Avrupa müfredatına sadık kalan bir eğitim anlayışı vardır. Modern etikten taviz vermeyen, teknoloji odaklı ve yenilikçi fikirlerin geliştiği, dinamik bir tıp kurumu olma vizyonuna sahiptir.

Sumy Devlet Üniversitesi

2015 yılından itibaren Sumy State University, Times Yüksek Öğretim Dünya Üniversiteleri Sıralamaları ile dünyanın en iyi üniversitelerinin dizinine dahil edilmiştir. Kaliteli eğitimleri ile sürekli olarak dereceye giren üniversite 50’den fazla yabancı ülkeden öğrenci kabul eden bir eğitim kurumudur. 45 ana dalda Lisans  eğitimi şansı sunan üniversite oldukça geniş bir eğitim yelpazesine sahiptir. Üniversitede eğitim dili ülkenin resmi dili olan Ukraynacanın yanı sıra Rusça ve İngilizcedir.

Bize Ulaşın

En kaliteli Ukrayna üniversiteleri, yurt dışında sınavsız tıp eğitimi alabileceğiniz fakültelerle ilgili sorularınız ve merak ettikleriniz için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Bunun için sitemizdeki online iletişim formunu doldurmanız yeterli.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız