DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Konaklama Desteği
Konaklama Desteği

Eğitim süreniz boyunca konaklayacağınız yere ve daha sonra dilerseniz farklı konaklama tercihlerinize yardımcı olacağız.

Devamı
Uygun Fiyatlarla Diş Hekimliği Eğitimi Alabileceğiniz  Yurt Dışı Kurumları

Diş hekimliğine her zaman ihtiyacımız olacak. Bundan dolayı da bu bölüm hala en hassas tıp alanlarından biri. Ülkemizdeki öğrenciler ise eğitim kalitesi bulmak umuduyla yurt dışındaki diş hekimliği fakültelerine yöneliyor. Yurt dışı kelimesi, pek çokları için ekonomik olarak bilinmeyen bir yeri temsil ettiğinden korkutucu bir kavram gibi görünse de, aslında bu algının tek sebebi bilinmezlik. Yurt dışında diş hekimliği okumak için oldukça uygun fiyatların olduğunu gördüğünüz zaman, yani bilinmezlik örtüsünü bu konunun üzerinden attığınız zaman, ne yurt dışının ne de Avrupa’nın korkulacak kelimeler olmadıklarını anlayacaksınız. 

Böylesi yüksek puanlı ve pahalı olabilen Diş Hekimliği bölümü özellikle Rusya ve Balkan bölgelerindeki üniversitelerde oldukça uygun fiyatlara veriliyor. Ayrıca bu bölgelerde sınavsız eğitim uygulaması da oldukça yaygın olduğundan dolayı, sınav engeline de takılmıyorsunuz. Bu ülkelerin de yaşam giderleri açısından Batı Avrupa ülkelerine göre çok daha uygun olduğunu da belirtirsek, Avrupa’da Diş Hekimliği eğitiminin sizin için hatırlanası bir deneyim olacağının hayalini kurabilirsiniz. 

Sizlere bu avantajlı koşullarda diş hekimliği eğitimi alabileceğiniz, önerdiğimiz kurumlara gelirsek...

Ukrayna: Bogomolets Tıp Üniversitesi

Bu ülkedeki en iyi tıp kurumlarından biridir. Kiev’de yer almaktadır. Tıp alanlarına yoğunlaşmış olan eğitim müfredatı, İngilizce ve Ukraynaca verilmektedir. Sınavsız eğitim uygulamasının olduğu bir ülke olan Ukrayna, düşük harç masraflarıyla olduğu gibi düşük yaşam giderleriyle de de pek çok öğrenci adayının tercihini olumlu yönde etkiliyor. 

Rusya: Moskova Devlet Sechenov Tıp Üniversitesi 

Şimdi biraz daha kuzeye gidelim. Dünyadaki en yaygın ticaret dillerinden birinin konuşulduğu Rusya’ya. Burada eğitim görmek büyük anlaşmalar ve projeler dünyasında çalışmak isteyen insanlar için çok avantajlı, zira ilginiz varsa muhtemelen Rusça öğrenmek isteyeceksiniz. Alacağınız kaliteli yüksek eğitimle birlikte yabancı dil olarak Rusça. Böyle kaliteli bir eğitimi alabileceğiniz bir üniversite MDSTÜ, adından da anlaşılacağı üzere tıp eğitimi üzerine odaklı bir kurum bu da. Ayrıca çok eski, Rusya’nın ilk tıp üniversitelerinden biri olarak 1755 yılında Moskova’da kurulmuş. Ayrıca sınavsız üniversite öğrenci kabul eden bir okul olduğu için yalnızca lise diplomanız ve not dökümünüzle başvuru yapabilirsiniz.

Makedonya: Üsküp Mit Üniversitesi

Burası yaşam giderleri açısından en cazip yer. Her sene Türkiye’den de Makedonya’ya çok sayıda öğrenci gidiyor. Çoğu üniversite YÖK ile anlaşmalıdır ve Türk müfredatına paralel bir müfredat izlemektedir. Üsküp Mit Üniversitesi de burada Türkçe de eğitim veren kaliteli yüksek eğitim kurumlarından biridir. Türkçe konuşan pek çok insanla karşılaşacağınız Makedonya’da okumak hem fiyat, hem de yaşam tarzı açısından yüzünüzü güldürebilir. Bu okulda harç masrafları neredeyse Batı Avrupa’dakilerin yarısı. Ancak eğitim kalitesi açısından kesinlikle geride kalan bir tarafı yok. 

Avrupa’da diş hekimliği bölümleri, uygun fiyata sınavsız üniversiteler ve merak ettiğiniz tüm diğer şeyler için uzman eğitim danışmanlarımızla görüşün. Bize sitemizde yer alan online iletişim formunu doldurarak ulaşabilirsiniz. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız