DRAFT BLOG

Tüm Blog İçerikleri
Burs Başvuruları
Burs Başvuruları

Okul, devlet veya gideceğiniz ülkeden alabileceğiniz tüm burslar ile ilgili yanınızdayız.

Devamı
Vizyon Üniversitesi Lisans Ve Yüksek Lisans Bölümleri Hangileridir?

Yurtdışı eğitimi hemen hemen her öğrencinin hayalini kurduğu bir eğitimdir. Bu sebepten dolayı da Türkiye’de bulunan öğrencilerin çoğu sık sık üniversite eğitimlerini yurtdışında almayı düşünürler. Bu düşünceye sahip olan öğrencilerin bazıları Batı Avrupa’daki ülkelerde eğitim almayı seçerken önemli bir kısmı da Balkanlar’daki ülkelerin yolunu tutarlar. Vizyon Üniversitesi ise, yurtdışı eğitimi dendiği zaman akla ilk gelen isimlerdendir.

Kuzey Makedonya

Balkanlar’ın en gelişmiş ülkelerinin arasında yer alan Kuzey Makedonya, Türkiye’den gelen öğrencilerin sık sık üniversite eğitimi aldıkları bir ülkedir. Ülkenin vatandaşları bununla birlikte yüzyıllardır süren bir bağdan dolayı da Türkleri çok severler. Avrupa’nın eğitim konusundaki yükselen yıldızlarından birisi olan Kuzey Makedonya aynı zamanda bünyesinde barındırdığı kaliteli üniversiteler ile de Türk vatandaşlarının ilgisini çekmektedir. Son yıllarda Kuzey Makedonya’daki üniversiteler o kadar kaliteli hale gelmişlerdir ki Batı Avrupa’daki okulları aratmaz olmuşlardır.

Uluslararası Vizyon Üniversitesi

Kuzey Makedonya’nın Gostivar isimli kentinde bulunan Uluslararası Vizyon Üniversitesi ülkede bulunan en gelişmiş okullardan birisidir. Üniversitenin bulunduğu Gostivar 80.000 nüfusa sahip bir şehir olmakla birlikte Türkçe’nin yoğunluklu olarak konuşulduğu bir yerdir ve Türk nüfusu da son derece fazladır. Bu sebepten dolayı kentte Türkçe de çok konuşulmaktadır ve Türk öğrenciler tarafından okul sıkça tercih edilmektedir. Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nin en büyük avantajlarından birisi bölümlerin çoğunun Türkçe eğitim vermesi ve Türkiye müfredatına uygun olmasıdır.

Kurum, aşağıdaki bölümler ile hizmet vermektedir.

Psikoloji

Uluslararası Vizyon Üniversitesi, insan sağlığının devamlılığının sürdürülmesinde büyük bir rol oynayan Psikoloji bölümünün eğitiminin verildiği bir üniversitedir. Bu sebepten dolayı da Uluslararası Vizyon Üniversitesi iyi bir psikolog olmak isteyen çok fazla sayıda idealist öğrenci tarafından tercih edilen bir okul olmuştur.

Hukuk

Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nin eğitimini verdiği en önemli bölümlerden birisi de elbette ki Hukuk’tur. Hukuk bölümünde, Türkiye standartlarına ve YÖK denkliğine uyan bir eğitim veren Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde bu bölümü okuyarak sadece Makedonya’da değil aynı zamanda Türkiye’de de avukatlık yapma fırsatına erişebilirsiniz.

İktisat

Okul, aynı zamanda harika ekonomistler yetiştiren bir İktisat bölümünü de içerisinde bulundurmaktadır. Üniversitenin sunduğu imkanlar sayesinde siz de ülke ekonomisine yön verenlerden olabilirsiniz.

Bilişim Mühendisliği

Teknolojinin git gide daha fazla söz sahibi olduğu çağımızda Uluslararası Vizyon Üniversitesi bu ihtiyaca da karşılık veren Bilişim Mühendisliği bölümünü açmıştır.

Mimarlık

Uluslararası Vizyon Üniversitesi aynı zamanda fazlasıyla rağbet gören mimarlık alanında da üniversite eğitimi vermektedir.

Avrupa’nın ya da dünyanın herhangi bir yerinde kaliteli ve düzgün bir yurtdışı eğitimi almak için Draft Yurtdışı Eğitim’in İzmir, Ankara ve İstanbul şubelerini ziyaret ederek, yurtdışı eğitimi konusunda oldukça başarılı eğitim danışmanlarımız ile birebir görüşebilirsiniz. Yurtdışında bir eğitim almak, size oldukça büyük avantajlar sağlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız