DRAFT BLOG

Tüm Sırbistan İçerikleri
Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm Azerbaycan İçerikleri
Acil Durumlarda Destek
Acil Durumlarda Destek

Sağlık ve güvenlik gibi acil durumlar için 7/24 yanınızdayız.

Devamı
Yurtdışında Mimarlık Eğitimi Almak

Sizlere dünyanın en popüler mesleklerinden biri olan Mimarlık eğitiminden bahsetmeye geldik.

Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurt Dışı Eğitimi Sandığınız Kadar Pahalı Bir Süreç Değil!

Pek çok öğrenci rotasını Avrupa’ya, yurt dışında üniversite eğitimi alabileceği eğitim kurumlarına çevirmektedir. Bunun farklı nedenleri sıralanabilir fakat herhalde akla ilk gelebilecek olan, yurt dışı üniversitelerinin ülkemiz üniversitelerine nazaran daha fazla ilişkiler ağına sahip olması ve daha verimli staj programları sunması olarak gösterilebilir. Ayrıca ülkemizde bulunmayan fakat Avrupa’da farklı ülkelerde bolca bulunabilen sınavsız üniversiteler de bu cezbediciliğin sebeplerinden birini oluşturmaktadır. Zira, pek çok kişi için sınav stresi ve yoğunluğu bir sorundur. 

Bu fikirlerle birlikte yurt dışında eğitim almanın çok pahalı bir şey olup olmadığı sorusu önümüze geliyor. Hakikaten de pek çok insanın maddi durumunu ciddi anlamda zorlamasını gerektirecek ülkeler, üniversiteler olduğundan söz edebiliriz, bu konu böyle. Fakat aynı zamanda Avrupa’da uygun ücretli üniversiteler, her maddi duruma hitap eden kaliteli yüksek eğitim kurumları mevcuttur. Bu açıdan kaygıları olanların çoğunlukla Doğu ve Orta Avrupa ülkelerindeki üniversitelere bakmaları önerilir. 

Şimdi bu ülkelerde sınavsız eğitim veren, aynı zamanda uygun harç masrafları sunan üniversitelerden bazılarını birlikte kısaca tanıyalım.

Azerbaycan: Bakü Slavyan Üniversitesi

Bakü Slavyan Üniversitesi hem kaliteli eğitimi hem de ekonomik olması nedeniyle, dünyanın pek çok ülkesinden öğrencilerin tercih ettiği üniversitelerden biridir. Özellikle Bölgecilik ve Uluslararası İlişkiler konularında verdiği eğitim ile bu alanlarda uzmanlaşma olanağı sağlamaktadır. Çift dilli eğitim programları sunması, dünyadan birçok öğrenci tarafından daha fazla tercih edilmesinde önemli bir etkendir. Azerbaycan’da üniversite okumak için en uygun kurumlardan biridir.

Makedonya: Üsküp Kril-i Metodi Üniversitesi

Kiril i Metodi üniversitesi ( Üsküp Üniversitesi ) 'nde, günümüzde yaklaşık 50.000 yerli ve yabancı öğrencisi mevcuttur. Türkiye de dâhil dünya genelinde yaklaşık 70 ülke tarafından diplomaları tanınmaktadır. Kiril i Metodi üniversitesi, Makedonya’da eğitim  ve bilim konusunda branşlarında uzman kadrosuyla günümüz şartlarına uygun en iyi kalifiye eleman yetiştiren saygın bir devlet üniversitesidir. 

Sırbistan: John Naisbitt Üniversitesi

John Naisbitt Üniversitesi, 1989 yılında  Megatrend Business School olarak eğitim vermeye başlamış, akademik çevredeki tüm  kurumların kurucusu olmuş, 26 yıl boyunca bölgedeki eğitim standartlarını belirleyen bir kurum haline dönüşmüş ve 15 Nisan 2015 kurul kararı ile şimdiki adını almıştır.
Günümüzde John Naisbitt Üniversitesi  bünyesinde 11 fakülte, 2 kolej, Megatrend Sanal Üniversitesi ve Yeni Teknolojiler Enstitüsü'nü  barındırmaktadır. Öğrencilere   Sırbistan ‘ın  6 şehrine  kurulmuş 8 kampüste eğitim verilmektedir.

Bize Ulaşın

Avrupa’daki kaliteli sınavsız üniversiteler, uygun fiyatlı yurt dışı eğitimi gibi konularda konuşmak istediğiniz her şeyi uzman eğitim danışmanlarımızla konuşabilirsiniz. Bize ulaşmak için sitemizdeki online iletişim formunu doldurmanız yeterli. 
 

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız