DRAFT BLOG

Tüm Makedonya İçerikleri
Tüm Bosna Hersek İçerikleri
Tüm Polonya İçerikleri
Niyet Mektubu Nedir? Nasıl Yazılır?

Bugün eğitim almak için yurtdışı üniversitelerine başvuru yaparken gerekli olan evraklar arasında öne çıkan niyet mektubu hakkında konuşacağız. Üniversite eğitiminiz için neden o okulu tercih ettiğiniz, neyi hedeflediğiniz, kim olduğunuz gibi bilgileri net, anlaşılır bir şekilde anlattığınız niyet mektubu kabul aşamasında sizi ön plana çıkarabileceği gibi geriye de atabilmektedir.

Yurtdışı Eğitimi Soru Cevap Vol2 (yurtdışında okumak)

Yurtdışında okumak için gerekli olan evraklar nelerdir, son kayıt tarihleri nedir, devam zorunluluğu, burs imkânı gibi pek çok sorunuza cevap bulabileceğiniz bu videomuzda yurtdışı dil okulu ilgili de bilgi vermeye çalıştık.

Yurtdışında  Mühendislik Eğitimi Almanın Avantajları

Yurtdışında mühendislik eğitimi gençlerin hayallerinden biridir. Giderek artan maliyetler nedeniyle araştırma konusu haline gelmiştir. Özellikle lisans eğitimi, öğrencilerin vizyonunu genişletmek ve mühendislik mesleğinde adım atmaları açısından önemlidir. Bazı üniversiteler, eğitimlerini İngilizce olarak vermekle birlikte, üniversite sınavına girmeden okunabilme avantajı da sunmaktadır.

Bu yazıda, yurtdışında mühendislik eğitimi hakkında bilgi arayan öğrencilerin merak ettikleri sorulara cevap verilecektir.

Yurtdışında Mühendislik Eğitimi: Dil Yeterliliği Geliştirme

Yurtdışında mühendislik eğitimi, mühendislik fakültelerinde verilen lisans ya da yüksek lisans programları aracılığıyla gerçekleştirilebilir. Bu programlar hem vakıf hem de devlet üniversitelerinde sunulmaktadır. Mühendislik, yıllar geçtikçe farklı bilimlerle birleşerek çeşitli alt dallara ayrılmaktadır.

Mühendislik bölümleri arasında uçak, mekatronik, bilgisayar, otomotiv, elektrik elektronik, yazılım, kimya, çevre, inşaat, biyomedikal, endüstri, uzay, ziraat, gemi inşaatı, jeoloji, matematik, nano teknoloji, malzeme mühendisliği ve enerji elektrik gibi alanlar bulunmaktadır.

Bu bölümleri yurtdışında okumak isteyen öğrencilerin dil yeterliliğinin de bulunması gerekmektedir. Bazı üniversiteler ingilizce yeterliliği bulunmamakta ise hazırlık sınıfında dahil etmektedir.

Mühendislik Eğitimi Dil Yeterliliğini Geliştirmek İçin:

  • İngilizce seviye tespit sınavlarına girilerek, öğrencinin seviyesi belirlenir.
  • Ders planlamaları yapılır.
  • İngilizce dersleri yüz yüze veya online olarak alınabilir.
  • Öğrenciler, yurt dışında dil eğitimi alabilirler. Bunun için Draft Eğitim dil okullarından destek alınabilir.
  • Öğrenciler, İngilizce ana dili olan kişilerle veya arkadaşlarla pratik yaparak dil becerilerini geliştirebilirler.
  • İngilizce mühendislik mesleki dil eğitimi alarak, teknik terimleri öğrenip, mühendislik alanındaki İngilizce becerilerini geliştirebilirler.

 

Bu şekilde İngilizce dil eğitimini tamamlayan öğrenciler, hayal ettikleri yurt dışı eğitimlerine hazır olabilirler.

Yurtdışında Sınavsız Mühendislik Programları

Yurtdışında sınavsız mühendislik programlarındaki başvuru şartları ülkeler arasında farklılıklar gösterse de genel olarak ortak kuralları bulunmaktadır. Türkiye'deki yetkili yurt dışı eğitim danışmanı olan Draft Eğitim ise aşağıdaki sınavsız mühendislik üniversitelerini önermektedir:

Balkanlar ve Baltık ülkelerindeki üniversiteler, Türkiye'ye kıyasla daha uygun maliyetli seçenekler sunmaktadır. Ayrıca, bu üniversitelerde öğrencilere %100 İngilizce dil eğitimi ve Avrupa standartlarında eğitim alma fırsatı sunulmaktadır. Ferah sınıflar ve öğrenci kulüpleriyle donatılmış kampüslerde öğrencilerini beklemektedirler. Bunun yanı sıra, Erasmus gibi öğrenci değişim programlarına katılarak öğrencilerin vizyonlarının ve mesleki bakış açılarının gelişmesi büyük önem taşır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi'nde Danışmanlarımızla Tanışın

Dünyanın farklı ülkelerinden öğrencilerin ilgi gösterdiği Balkan Üniversitelerinde mühendislik eğitimine kayıt mı olmak istiyorsunuz? Tamamen İngilizce eğitim verilmekte üstelik kazanılan diploma Türkiye'de de  geçerli. Üniversite başvuru süreçleri zor gelebilir. Endişelenmeyin! Yurt dışındaki sınavsız mühendislik diğer üniversiteler için merak ettiğiniz tüm soruları bizlere sorabilirsiniz. Şimdi Draft Eğitim sayfasından bizleri arayın ya da form doldurun

Sosyal Medyada Paylaş
İletişimde Kalalım

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Alanında uzman eğitim danışmanlarımız kısa süre içinde sizinle iletişim kuracaktır.

En çok tercih edilen okullarımız