Bosna-Hersek Üniversiteleri

Listele
Bosna-Hersek Üniversiteleri

Bosna, eğitim almak için harikulade bir yerdir. Yüksek kültürel zenginliği ve derin tarihiyle doğru bir seçimdir. Üniversite programları sadece sınıf/amfi/laboratuvardan ibaret olmayıp yıl boyunca devam eden etkinlikler gibidir, ülkedeki pek çok ufuk açıcı, güzel ve hatırlamaya değer alanlara ziyaretler gerçekleştirilir. Bosna-Hersek’te çok fazla yemek yemeye de hazır olmalısınız. Ziyaret edeceğiniz her evde sizi sofraya davet edecek ve kahve ikram ederken hayatınız hakkında konuşmak isteyecek birilerini bulacaksınız. Genç nesiller İngilizceyi iyi bilmekle birlikte yaşlılarla anlaşmak için biraz Boşnakça bilmeniz faydalı olacaktır.

 

Saraybosna Üniversitesi, Tuzla Üniversitesi ve Zenica Üniversitesi hukuk, işletme ve tıp gibi bölümlerde popüler okullardır. Eğitim sistemi Uluslararası Diploma programına benzemektedir. Saraybosna’nın toplu ulaşım sistemini kullanarak tüm okullara ulaşabilirsiniz. Tramvay, otobüs, taksi gibi çeşitli seçenekler mevcuttur, sadece GRAS (devlet ulaşım şirketi) greve gittiği zaman ulaşımda bazı aksamalar yaşanabileceğini öngörmelisiniz. Çevredeki şehirler ve hatta ülkeleri ziyaret etmek için Centrotrans otobüslerini kullanabilir veya hem hızlı hem de eğlenceli bir seyahat deneyimi sunan trenleri tercih edebilirsiniz.

 

Bosna-Hersek’te yaşamakla ilgili olarak, her zaman yaşayacak bir yer bulabilirsiniz. Yeni Saraybosna, Eski Saraybosna ve ülkenin diğer yerlerinde uygun fiyatlı daireler kiralayabilirsiniz. Bunun yanında, eğer tercih ederseniz Saraybosnalı bir ailenin yanında kalabileceğiniz programlar da mevcuttur.

Popüler Üniversiteler
Üniversiteler
Saraybosna
Tuzla
Zenica
whatsapp
tel_icon_yazili